Cieszyn. Do większości mieszkań przy ul. Głębokiej popłynął gaz i ciepło
Zastępca burmistrza Cieszyna, Przemysław Major, powiedział, w rozmowie z PAP, że gaz płynie już do mieszkań położonych od Starego Targu do ul. Browarnej. Po wybuchu w kamienicy dostawy paliwa zostały bowiem wstrzymane.
- Poniżej miejsca, w którym doszło do wybuchu, pracownicy spółki gazowniczej też już pracują i jeszcze dziś powinno już być zasilanie gazowe
wyjaśnił zastępca burmistrza, w rozmowie z PAP.
Bez dostaw gazu nadal pozostaną jedynie kamienice, które sąsiadowały ze zniszczonym budynkiem i również zostały uszkodzone, a także domy naprzeciw nich. W sumie to około 10 kamienic. Przemysław Major powiedział również PAP, że uruchomiony został węzeł cieplny, który znajdował się w domu obok miejsca katastrofy.
- On obsługuje kolejne budynki, dzięki czemu do mieszkań poniżej popłynęło nie tylko ciepło do kaloryferów, ale również podgrzana woda użytkowa
dodał zastępca burmistrza.
31 grudnia 2024 roku specjalistyczna firma rozpoczęła prace zabezpieczające na ruinach zniszczonego budynku, a także dwóch sąsiadujących kamienic.
Katastrofa w Cieszynie. Zawaliła się kamienica
29 grudnia 2024 roku prawdopodobnie wskutek wybuchu gazu zniszczeniu uległa kamienica i uszkodzone zostały dwie kolejne, które z nią sąsiadowały. Pod gruzami zginęły dwie osoby.
30 grudnia 2024 roku Prokuratura Okręgowa w Bielsku Białej wszczęła postępowanie w sprawie katastrofy. Jej rzecznik, prok. Paweł Nikiel, powiedział, w rozmowie z PAP, że śledczy zbadają sprawę pod kątem art. 163 Kodeksu Karnego. Mowa w nim o sprowadzeniu zagrożenia życia lub zdrowia wielu poprzez spowodowanie pożaru lub eksplozji materiałów łatwopalnych. Zagrożone jest to karą od roku do 10 lat więzienia.
Zawalona kamienica w Cieszynie. Zobacz, jak to wyglądało
Polecany artykuł: