Zarobki na kasie w Biedronce, Lidlu, Auchan czy Aldi. Sprawdź, gdzie płacą najwięcej

2022-09-29 15:45

Czasy, kiedy popularne sieci handlowe płaciły najniższą krajową minęły już bezpowrotnie. Teraz można zarobić tam naprawdę niezłe pieniądze i wiele dodatkowych bonusów finansowych, w tym stałe podwyżki płacy. Sprawdź, gdzie najlepiej zarobisz pracując na kasie.

Zarobki na kasie w Biedronce, Lidlu, Auchan czy Aldi. Sprawdź, gdzie płacą najwięcej

Business Insider sprawdził, w której sieci handlowej można zarobić najwięcej na stanowisku kasjer/sprzedawca. W każdej z popularnej sieci pieniądze nie jest to najniższa krajowa, ale stawki są ustalane indywidualnie przez każdego pracodawcę. Pod uwagę są nawet brane takie czynniki, jak lokalizacja miejsca pracy i wiążący się z tym standard życia w danej miejscowości.

Na zarobki wpływa to, czy... pracownik pierze ubranie robocze

Dlatego też zarobki kasjera pracującego w Warszawie mogą się znacznie różnić od zarobków kasjera pracującego w małej miejscowości. Ponadto pod uwagę brane jest zajmowane stanowisko, staż czy zaangażowanie. Jak podaje Business Insider, w niektórych sieciach handlowych do wynagrodzenia doliczane są dodatki za pranie odzieży roboczej. 

Warto podkreślić, że pojęcie pracy na kasie jest dość uproszczone, ponieważ do obowiązków osób, pracujących na tym stanowisku, często należą też takie obowiązki, jak mln. rozkładanie towaru, aktualizacja cen na półkach, pomoc przy kasie samoobsługowej, obsługa piekarnika czy sprzątanie. 

Ile w takim razie można zarobić na kasie w Biedronce, Lidlu, Aldi czy Auchanie? Sprawdź w poniższej galerii.