Zapraszamy na „Muzyczną historię okładek płyt The Beatles”

i

Autor: mat.prasowe

Zapraszamy na „Muzyczną historię okładek płyt The Beatles”

2023-02-22 13:38 Materiał sponsorowany

Politechnika Śląska, Miasto Zabrze oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zapraszają na słowno-muzyczną podróż w głąb okładek zespołu The Beatles. W podróży towarzyszyć nam będzie muzyka Wielkiej Czwórki odtwarzana z płyt gramofonowych z lat sześćdziesiątych. Spotkanie, które odbędzie się 2 marca w siedzibie MGW przy ul. 3 Maja 19, poprowadzi Bogusław Ziębowicz – animator muzycznej kultury winylowej na Śląsku i nie tylko.

Wydarzenie połączone będzie ze zwiedzaniem wystawy prac jednego z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych w kraju i za granicą polskich artystów współczesnych – Rafała Olbińskiego. Na wystawie „Warszawa – Nowy Jork” zaprezentowanych zostało ponad 180 dzieł tego wybitnego artysty. Wśród nich największą grupę stanowią projekty okładek i ilustracji do czasopism, które są często samodzielnymi obrazami. Odwiedzający wystawę podziwiać mogą także rzadko prezentowane plakaty, rysunki oraz litografie warsztatowe.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Nauka z kulturą” realizowanego przez Centrum Kultury Studenckiej MROWISKO Politechniki Śląskiej.

Wystawa dostępna będzie do 21 kwietnia, a wstęp jest bezpłatny. Wymagana jest jednak wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr. tel.: 32 37 33 520.

Zapraszamy na „Muzyczną historię okładek płyt The Beatles”

i

Autor: mat.prasowe