Zapowiedziano przerwy technologiczne na katowickich basenach. Kiedy będą zamknięte?

i

Autor: UM Katowice/mat. prasowe

Zapowiedziano przerwy technologiczne na katowickich basenach. Kiedy będą zamknięte?

2023-01-24 17:05

Baseny w Katowicach - w różnych terminach - będą zamknięte dla mieszkańców w najbliższym czasie. Zapowiedziano bowiem konieczne przerwy technologiczne. Strefa sucha pozostanie natomiast cały czas otwarta.

Przed nami przerwy technologiczne na katowickich basenach. Kiedy będą one zamknięte?

Baseny w Katowicach - jak zapowiedział magistrat - w różnych terminach będą zamknięte dla mieszkańców. W pierwszej kolejności Brynów, potem Burowiec i na końcu Zadole. 

- Terminy przerw technologicznych nie pokrywają się ze sobą i do dyspozycji gości każdorazowo zostaną dwa z trzech basenów. Przerwa na Brynowie zacznie się zaraz po feriach zimowych, więc uczniowie mogą w pełni korzystać z atrakcji wszystkich obiektów w czasie wolnym od szkoły. Infrastruktura sportowa części suchej pozostanie do dyspozycji klientów w trakcie trwania przerw 

– informuje Tomasz Szpyrka, Dyrektor ds. Eksploatacji i Sprzedaży Usług Basenowych Katowickich Wodociągów S.A.

Oto terminy, kiedy katowickie baseny będą wyłączone z użytkowania:

  • Basen Brynów - od 30 stycznia do 19 lutego;
  • Basen Burowiec - od 27 lutego do 19 marca;
  • Basen Zadole - od 20 marca do 16 kwietnia.

W trakcie przerw technologicznych następuje mycie i dezynfekcja niecek basenowych oraz zbiorników wyrównawczych. Usuwane są także wszystkie wady i usterki, których nie da się wykonać przy normalnym funkcjonowaniu basenu. Ponadto są wymieniane nieświecące lampy na hali basenowej. 

Przerwy - jak można wywnioskować z powyższych terminów - trochę potrwają. Nic dziwnego, dlatego, że samo spuszczanie wody to kilka dni, podobnie napełnianie basenu. Na każdym obiekcie trzeba wymienić ok. 1000 metrów sześciennych wody. 

– Gruntowna dezynfekcja niecek, szatni czy natrysków jest konieczna raz w roku, by dochować wysokich standardów świadczonych przez nas usług. Wynika to ze stosowania się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego – dodaje Tomasz Szpyrka.