CTPark Zabrze

i

Autor: CTPark Zabrze

Wiadomości

Zabrze pozyskało giganta motoryzacyjnego. Amerykanie stworzą tam kilkaset miejsc pracy

Amerykańska firma BBB Industries, właściciel marki Inter-Turbo, wynajęła ogromną powierzchnię przemysłowo-magazynowej w CTPark Zabrze. To park biznesowy o łącznym metrażu wynoszącym aktualnie ponad 66 tys. mkw. Tym samym w Zabrzu powstaną nowe miejsca pracy.

Amerykański gigant inwestuje w Zabrzu. Powstaną nowe miejsca pracy

BBB Industries to pochodząca ze Stanów Zjednoczonych firma, która jest liderem zrównoważonej produkcji dla motoryzacyjnego rynku wtórnego. Rozszerzenie jej działalności na Europę poskutkowało sukcesem w zakresie regeneracji części samochodowych.

Obiekt CTP, który wybrała BBB Industries, zlokalizowany jest na 21-hektarowej działce. Będzie ona drugą w kraju - obok Nakła Śląskiego - lokalizacją przeznaczoną pod zrównoważoną produkcję.

Działalność BBB Industries w Europie stale rośnie. Dlatego firma postanowiła zwiększyć moce produkcyjne w celu prowadzenia bieżących operacji. Z tego powodu od marca 2024 roku BBB Industries przygotowuje się do uruchomienia działań w budynku ZAB1, stanowiącym część kompleksu CTPark Zabrze.

Potrzebowaliśmy nowej, dużej i dobrze wyposażonej powierzchni, aby sprostać naszym planom produkcyjnym i dystrybucyjnym. Znaleźliśmy idealne warunki w CTPark Zabrze. To doskonała lokalizacja – jesteśmy blisko naszego zakładu w Nakle Śląskim, a jednocześnie w logistycznym sercu Górnego Śląska, Polski i Europy – mówi Marek Jasiok, dyrektor zarządzający Inter-Turbo Poland sp. z o.o.

Zabrze atrakcyjne dla inwestorów. Powstanie kolejny zakład pracy

Poza funkcjonalnością kompleksu oraz możliwością dostosowania wynajętej przestrzeni do wymagań związanych z realizacją codziennych działań operacyjnych, kluczową rolę w wyborze CTPark Zabrze odegrała strategiczna lokalizacja obiektu.

Znajduje się on na terenie Metropolii Śląskiej, a więc w bezpośrednim sąsiedztwie największego klastra motoryzacyjnego w Europie. Przebiegające w pobliżu autostrady A1 i A4 usprawniają komunikację zarówno w obrębie kraju, jak i zapewniają łatwy dostęp do Niemiec, Czech czy Słowacji.

Górny Śląsk to jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji centrów magazynowo-logistycznych szczególnie wśród firm reprezentujących szeroko rozumianą branżę automotive. Przebiegają tam bowiem strategiczne ciągi komunikacyjne, usprawniające całe spektrum procesów logistycznych, a tym samym wspierające niezakłócony, szybki rozwój. Panuje tam również niezwykle korzystny klimat ekonomiczny dla przedsiębiorców – CTPark Zabrze jest zlokalizowany na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, oferującej 10-letnie zwolnienie z podatku od nieruchomości i liczne programy wsparcia inwestycyjnego – mówi Bogi Gabrovic, Director of Client Relations & Corporate Affairs w CTP Polska.

Kompleks CTPark Zabrze wspiera także najemców w realizowaniu ich strategii ESG i misji zrównoważonego rozwoju. Jest on dostosowany między innymi do instalacji paneli fotowoltaicznych na dachach, umożliwiających pozyskiwanie zielonej energii, niezbędnej do realizowania bieżących działań produkcyjnych czy operacyjnych. Zastosowano tam także rozwiązania dedykowane recyklingowi wody, a przez to zmniejszające wpływ inwestycji na środowisko naturalne.

Listen on Spreaker.