Prezydent Chorzowa Szymon Michałek wybrał swojego zastępcę w drodze rekrutacji

i

Autor: Szymon Michałek - Prezydent Chorzowa (Facebook)

Chorzów

Wysyłasz CV i zero odzewu? On wysłał swój biogram i został wiceprezydentem 100-tysięcznego miasta!

Czegoś takiego w Polsce jeszcze nie było! Szymon Michałek, świeżo upieczony prezydent Chorzowa, zgodnie z wyborczą obietnicą wybrał drugiego zastępcę w drodze rekrutacji. Urzędnicy wysłali swoje CV, odbyły się także rozmowy kwalifikacyjne. Najlepszym kandydatem okazał się Jacek Króliczek, dotychczasowy dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności.

Prezydent Chorzowa wybrał swoje zastępcę w drodze rekrutacji

To bodaj pierwszy przypadek w Polsce, gdy zastępca prezydenta został wybrany na podstawie CV. Szymon Michałek, nowy prezydent Chorzowa, obiecywał rekrutację na stanowisko swojego drugiego zastępcy jeszcze w czasie kampanii wyborczej. I jak widać słowa dotrzymał.

To ma pokazać urzędnikom, że jeżeli ktoś chce się rozwijać, jeżeli ktoś jest ambitny i przekona mnie swoją osobowością, fachowością, gotowością do ciężkiej pracy, to wcale nie musiał przechodzić tego - że tak powiem - brudnego etapu kampanijnego, być zaangażowany w politykę, żeby móc współrządzić miastem - wyjaśnił w rozmowie z PortalSamorzadowy.pl Szymon Michałek, nowy prezydent Chorzowa.

Chętni musieli wysłać swoje CV, a następnie przejść rozmowę kwalifikacyjną. Najlepszy okazał się Jacek Króliczek, dotychczasowy dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności. Przypomnijmy, że pierwszą wiceprezydentką jest Elżbieta Popielska.

Czym zajmie się Jacek Króliczek jako wiceprezydent Chorzowa? 

Jacek Króliczek jako drugi wiceprezydent Chorzowa będzie nadzorował prace:

  • Wydziału Działalności Gospodarczej
  • Wydziału Edukacji
  • Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki
  • Wydziału Polityki Społecznej
  • Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej
  • Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności
  • Straż Miejską

Ponadto Króliczek zajmie się nadzorowaniem pracy jednostek oświaty m.in. Młodzieżowego Domu Kultury, Ośrodka Pomocy Społecznej, Żłobka Miejskiego, placówek opiekuńczo-wychowawczych, Rodzinnego Domu Dziecka, domów pomocy społecznej oraz Ośrodka Pomocy Osobom Uzależnionym i Ich Rodzinom. 

Przede wszystkim stawiam na pełne zaangażowanie w pracę, racjonalizację funkcjonowania samorządu oraz usprawnienie określonych procesów. Liczę na uczciwość moich współpracowników, ich dobre pomysły oraz na konsekwencję w działaniu, zarówno z ich strony, jak i z mojej. Moja jedyna obawa związana z nowym stanowiskiem to to, że nie wszystkie założone cele uda mi się zrealizować, ale jestem bardzo pracowity i zrobię wszystko, żeby się udało - powiedział Jacek Króliczek w rozmowie z portalsamorzadowy.pl

Ruch Chorzów i jego kibice żegnają Ekstraklasę w wielkim stylu