O włos od tragedii w Chorzowie

i

Autor: KMP Chorzów

Na drogach

Wypadek na przejściu dla pieszych w Chorzowie. Kierowca się zamyślił. Policja opublikowała WIDEO

Ta sytuacja mogła skończyć się tragicznie. 79-letni kierowca "zamyślił się" i wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie w Chorzowie. Uderzył w niego inny pojazd, a obok byli piesi na pasach. Na szczęście, nikomu nic się nie stało, choć było blisko.

79-latek wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, bo się "zamyślił"

Do tego zdarzenia doszło 4 sierpnia tuż przed południem w Chorzowie. Na skrzyżowaniu ulicy Katowickiej i Nowej nastąpiła kolizja dwóch samochodów osobowych. Jeden z kierowców od razu przyznał, że wina leży po jego stronie, ponieważ zamyślił się, nie zauważył czerwonego światła i wjechał na skrzyżowanie niezgodnie z przepisami. 

Uszkodzone zostały, na szczęście, tylko pojazdy. Nikomu nic się nie stało. To zdarzenie zakwalifikowano więc jako wykroczenie.

Policjanci chcieli jednak przeanalizować dokładny przebieg zdarzenia. Skorzystali więc z pomocy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie i odtworzyli monitoring miejski.

Okazało się, że 79-letni kierowca Nissana faktycznie wjechał na skrzyżowanie, kiedy już jakiś czas sygnalizator wyświetlał czerwony kolor. Choć prędkość samochodów nie była duża, to w wyniku zderzenia Nissan zmienił kierunek jazdy i przejechał tuż obok przechodzących w tym czasie przez pasy pieszych.

Jak widać - brak skupienia kierowcy mógł doprowadzić do poważnego wypadku. Chorzowianin został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 zł, a jego stan punktów karnych powiększył się o 10.

Policja opublikowała wideo ku przestrodze: 

Quiz. Jak dobrze znasz znaki drogowe? Jesteś dobry kierowcą?

Pytanie 1 z 12
Ten znak oznacza, że obowiązuje:
Quiz. Jak dobrze znasz znaki drogowe? Jesteś dobry kierowcą?