Parafia Kalety

i

Autor: Wikimedia Commons

Wiadomości

Wulgarny proboszcz z Kalet zszokował swoich wiernych. Chodzi o małe dzieci

Na początku czerwca na facebookowym profilu parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Kaletach pojawił się wulgarny wpis na temat pedofilii. Kuria Diecezjalna w Gliwicach ustaliła, że autorem był miejscowy proboszcz. W najbliższym czasie wobec duchownego zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Skandal w Kaletach. Proboszcz opublikował wulgarny wpis

Na początku czerwca na oficjalnym koncie parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Kaletach - Drutarni (pow. tarnogórski) pojawił się wulgarny wpis na temat pedofilii. Sprawę jako pierwsza opisała "Wirtualna Polska".

Jeśli jakiś c..j albo k...a zrobi krzywdę dziecku na terenie mojej Parafii, to obiecuję serdecznie, że zabiję tego podludzia ze szczególnym okrucieństwem - pojawiło się w treści posta podpisanego przez miejscowego księdza proboszcza.

Pod wpisem już dwie minuty później pojawił się komentarz. Można w nim było przeczytać: "Kuria nakazuje opis procedur w sprawie nieletnich. No to opisałem!!!". Tutaj także autorem był ks. Krzysztofa Goca.

Wpis szybko został usunięty z facebookowego profilu parafii. Wierni nie kryli zaskoczenia i skontaktowali się w tej sprawie z redakcją "WP".

Proboszcz parafii w Kaletach opublikował wulgarny wpis. Kuria reaguje

Wirtualna Polska skontaktowała się w tej sprawie z Kurią Diecezjalną w Gliwicach. W sprawie przeprowadzono dochodzenie, które wyjaśniło, że wpis został opublikowany przez proboszcza, a nie był skutkiem włamania na konto parafii.

Z przykrością muszę potwierdzić, że autorem wpisu na stronie parafii MB Fatimskiej w Kaletach Drutarni jest miejscowy ks. proboszcz. Jest nam bardzo przykro z powodu obraźliwych słów użytych w tym wpisie, które nigdy nie powinny się w nim pojawić - mówi dla "WP" ks. Krystian Piechaczek, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Gliwicach.

Rzecznik kurii przyznał, że nie zna powodów, dla których proboszcz parafii w Kaletach użył wulgaryzmów we wpisie. Ks. Krzysztof Goc odmówił udzielenia komentarza redakcji "WP". Twierdzi, że nie ma zgody biskupa na rozmowę z mediami.

O ewentualnych krokach wobec autora wpisu zadecyduje ks. biskup po powrocie z pielgrzymki - przekazał WP ks. Krystian Piechaczek.

Kim jest ks. Krzysztof Goc?

Ks. Krzysztof Koc urodził się 29 września 1974 r. Do szkoły średniej uczęszczał do I LO w Gliwicach. Studiował teologię na Uniwersytecie Opolskim. Był kapłanem m.in. w parafiach: Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku, Matki Bożej Częstochowskiej Gliwice Trynek, Św. Franciszka z Asyżu w Kaletach-Miotku oraz Św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej.

Proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Kaletach został 10 czerwca 2019 roku. Jak mówią naszej redakcji miejscowi parafianie, ks. Krzysztof Goc jest lubianym i poważanym duchownym.