Tak wygląda Pollica - najpiękniejszy nadmorski kurort we Włoszech

i

Autor: Spinoziano

Włochy

Włosi wybrali najpiękniejszy kurort w kraju. Positano, Rimini i Capri mogą się schować

Gdy myślimy o pięknym, włoskim, nadmorskim kurorcie, w pierwszej kolejności na myśl przychodzą nam takie miejscowości jak Positano, Rimini, Capri i Tropea. Jednak Włosi za najpiękniejszą uznali nieco niepozorną i dużo mniej znaną miejscowość.

Włosi wybrali najpiękniejszy kurort nadmorski

Werdykt ogłosiły w piątek Liga Ochrony Środowiska (Legambiente) i krajowy Touring Club. W rankingu wzięły udział 432 lokalizacje. Oceniane były oczywiście walory estetyczne, ale również jakość usług hotelowych, krajobraz, oferta turystyczna, czystość wody czy stan wybrzeża i plaż.

Łącznie wyróżnienie otrzymały 33 miasteczka, z czego 21 to kurorty nadmorskie, a 12 to miejscowości nad jeziorami. Który kurort uznano za najpiękniejszy? Zdaniem Włochów to Pollica w krainie Cilento. Jej początki sięgają VIII wieku, a w jej składu wchodzą także osady Acciaroli i Pioppi.

Zobacz, jak wygląda włoska Pollica. Zdaniem Włochów to najpiękniejszy kurort nadmorski

Włosi wybrali najpiękniejsze kurorty. Oto pierwsza piątka 

Na drugim miejscu znalazła się miejscowość Nardo w apulijskiej krainie Salento, na trzecim - trzecim Baunei na wschodzie Sardynii, a na czwartym - Domus De Maria na południu Sardynii. Pierwszą piątkę zamknęła miejscowość Castiglione della Pescaia w Toskanii.

Z kolei w kategorii kurortów nad jeziorami równych nie ma sobie Molveno w Trydencie, Appiano sulla Strada del Vino niedaleko Bolzano oraz Massa Marittima w Toskanii.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)