Włamał się i okradł mieszkanie... sąsiada. Mieszkał w tym samym bloku

i

Autor: KMP Świętochłowice

Kryminalne

Włamał się i okradł mieszkanie... sąsiada. Mieszkał w tym samym bloku

2024-06-20 16:30

45-latek ze Świętochłowic uznał, że włamanie i ograbienie mieszkania sąsiada z tego samego budynku jest świetnym pomysłem. Wyniósł rzeczy za ponad 9 tys. zł. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kradzież z włamaniem w Świętochłowicach

W jednym z mieszkań w Świętochłowicach doszło do włamania. Drzwi zostały wyważone, a w ciągu kilku miesięcy ze środka wyniesiono wartościowe rzeczy. Ich łączna wartość wyniosła ponad 9 tysięcy złotych.

- Świętochłowiccy kryminalni sumiennie pracowali nad włamaniem do jednego z mieszkań na terenie miasta. Zakres czasu zdarzenia był szeroki, ponieważ doszło do niego w ciągu kilku miesięcy. Łupem włamywacza padły elektronarzędzia, piece typu "koza" oraz liczne elementy metalowe - przekazał p.o. starszy sierżant Marcin Korek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

W minionym tygodniu świętochłowiccy policjanci wpadli na trop włamywacza. Trop ten doprowadził ich do 45-letniego mężczyzny, mieszkańca tego samego budynku, w którym znajdowało się obrabowane mieszkanie. 45-letni świętochłowiczanin usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.