Inwestycje

Wiadukt w Sosnowcu już gotowy do użytku. Mieszkańcy przechodzą zadowoleni

Nowy wiadukt w Sosnowcu Dańdówce jeszcze nie został oddany do użytku, ale już jest gotowy. Trwają ostatnie prace kosmetyczne. Nie przeszkadza to mieszkańcom, którzy wieczorami przechadzają się w obie strony z zadowoleniem. Urząd Miasta w Sosnowcu informuje o dacie uruchomienia przejazdu i udrożnienia całej ulicy Wojska Polskiego.

Na ten dzień czekają tysiące mieszkańców Sosnowca. Wiadukt na Dańdówce w ciągu ulicy Wojska Polskiego jest już gotowy do użytkowania od wielu tygodni. Aktualnie trwają ostatnie prace kosmetyczne bez których nie mogą się odbyć odbiory techniczne. Pogoda sprzyja drogowcom, którzy w ostatnich dniach mogli położyć asfalt na chodniku, zainstalować bariery i wyrównać ziemię, którą za niedługo pokryje trawnik oraz wykonać malowanie oznakowania poziomego.

Kiedy otwarcie nowego wiaduktu w Sosnowcu?

Początkowo ze wstępnych informacji wynikało, że budowa nowego wiaduktu, a w zasadzie dwóch niezależnych wiaduktów w ciągu ul. Wojska Polskiego: drogowego oraz tramwajowego ma się zakończyć w kwietniu 2024 r. Ten termin od początku był mało realny. Ostatecznie urząd miejski w Sosnowcu informował o połowie roku. 

"Termin otwarcia nie jest jeszcze znany. Z pewnością poinformujemy Was o tym" - informuj oficjalnie Urząd Miasta w Sosnowcu.

Wiadomo, że trudno będzie dotrzymać czerwcowej daty otwarcia wiaduktu. Z punktu widzenia mieszkańców najkorzystniej byłoby uruchomić najpierw część drogową, które jest już w całości gotowa, a następnie wiadukt tramwajowy. Na tym drugim nadal trwa montaż szyn.

Zobacz zdjęcia

Wiadukt na Dańdówce został zamknięty 29 marca 2023 roku. Nie obyło się bez protestów mieszkańców, którzy z dnia na dzień zostali postawieni przed faktem braku szybkiego dojazdu do centrum: szkół, zakładów pracy. Równocześnie z demontażem starego wiaduktu przekopano całą ul. Wojska Polskiego. Wykonawcy postanowili wykonywać zaplanowane roboty wyłączając tylko fragmentu ulicy, co spowodowało powstawanie gigantycznych korków nie tylko w godzinach szczytu komunikacyjnego. 

Wszystko wskazuje, że już niedługo po niezbędnych odbiorach technicznych wiadukt zostanie oddany do użytku. Z całą pewnością nastąpi do w najbliższych tygodniach. Mieszkańcy nie mogą się doczekać. Na razie mogą jedynie "nielegalnie" spacerować, podziwiając wyjątkowo atrakcyjną konstrukcję.

Gwara zagłębiowska QUIZ Czy dogadasz się w Sosnowcu?

Pytanie 1 z 10
Ferdymanka to po zagłębiowsku:
Listen on Spreaker.