Zamek w Ogrodzieńcu

i

Autor: Zamek w Ogrodzieńcu - Facebook Usytuowany w Podzamczu na przepięknej Jurze Krakowsko-Częstochowskie, przyciąga wielu turystów. Warto poznać historię zamku, a także zajrzeć do pobliskich atrakcji, takich jak Park Miniatur czy Park Rozrywki. Na zamku często odbywają się turnieje rycerskie. Zachwyca Twierdza Światła.

Turystyka

Weekend na Śląsku? To nie problem. Oto najlepsze miejscówki w naszym województwie

2024-07-20 0:08

Te miejsca musisz zobaczyć! Weekend to doskonała okazja, by wybrać się na krótki wypad za miasto. Wśród największych atrakcji woj. śląskiego są m.in. Góra Birów na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, Pustynia Błędowska czy Park Gródek w Jaworznie. Co jeszcze? Zobacz w naszej galerii zdjęć.

Największe atrakcje woj. śląskiego na weekend

Spacer po „polskich Malediwach" - tak nazywany jest malowniczy Park Gródek w Jaworznie, lekcja historii w Grodzie Birów z czasów, kiedy rządzili pierwsi Piastowie czy może wyprawa na Pustynię Błędowską i odkrywanie jej zakamarków?

Wybór miejsc, które warto zobaczyć w woj. śląskim jest ogromny. Przed nami weekend, bardzo słoneczny. Może więc to dobra okazja, by odpocząć, zwiedzić przepiękne miejsca z rodziną, przyjaciółmi i poznać region? 

W naszej galerii zdjęć prezentujemy TOP 15 atrakcyjnych miejsc w woj. śląskim. Wszędzie jest blisko, a na wycieczkę można wybrać się także na cały jeden dzień i miło spędzić czas. Zobaczcie koniecznie...i w drogę! 

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Wiadomości ze Śląska Link: https://www.eska.pl/slaskie/