
Park Gródek, Jaworzno
To unikalne miejsce w woj. śląskim, idealne na szybki wypad dla rodzin z dziećmi. Park Gródek nazywany jest polskimi Malediwami ze względu na piękne widoki. Mnóstwo tam atrakcji, m.in. Zbiornik Wydra, skałki czy kamieniołom.
Źródło: Pixabay

Park Śląski, Chorzów
Miejsce zlokalizowane w Chorzowie, pośrodku kilkumilionowej aglomeracji górnośląskiej. Park Śląskich już od 70 lat odwiedzają spacerowicze, ale przede wszystkim miłośnicy różnorodnych aktywności, takich jak jazda na rowerze, rolkach, pływanie. Aktualnie w parku trwają roboty, m.in. modernizowany jest kompleks basenów „Fala”, powstaje Miasteczko Ruchu Drogowego.
Źródło: slaskie.travel.pl

Pałac, Muzeum Zamkowe i rezerwat żubrów, Pszczyna
W Muzeum Zamkowym znajdują się liczne zabytki architektury rezydencjonalnej. Warto tu zobaczyć wielokrotnie przebudowaną rezydencję magnacką, otoczoną pięknym parkiem krajobrazowym w stylu angielskim. Oprócz parku i pałacu można zwiedzić także skansen oraz rezerwat żubrów.
Źródło: slaskie.travel.pl

Pustynia Błędowska
Największy w Polsce obszar lotnych piasków usytuowany na granicy Wyżyny Śląskiej i Wyżyny Olkuskiej. Długość pustyni to około 10 km, szerokość ok. 4 km. Warto zobaczyć florę i faunę pustyni. Organizowane są tam cyklicznie różne wydarzenia, jak koncerty, biegi i pikniki rodzinne.
Źródło: slaskie.travel.pl

Śląski Ogród Botaniczny, Radzionków
Ogród w większości tworzy sama natura. Można w nim zobaczyć piękne kolekcje roślinne, kwiaty, ogromną różnorodność, w zależności od sezonu. To świetne miejsce na rodzinne spacery w pięknych okolicznościach przyrody. W ogrodzie odbywają się cykliczne wydarzenia, warsztaty, wystawy i lekcje edukacyjne dla najmłodszych.
Źródło: Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie

Sztolnia Czarnego Pstrąga, Tarnowskie Góry
Jeden z najdłuższych w Europie podziemnych przepływów łodziami fragmentem XI. Obiekt światowego dziedzictwa UNESCO i duma woj. śląskiego.
Źródło: Sztolnia Czarnego Pstrąga

Ustroń, Beskid Śląski
W weekend można wybrać się do Ustronia i stamtąd wyjść na szlaki górskie, np. na Czantorię, Równicę czy Soszów Wielki. Oprócz przepięknych krajobrazów, w okolicy są także smaczne jadło w góralskich karczmach, górskie potoki, urocze doliny, wąwozy, polany.
Źródło: Pixabay

Wisła
Z Wisły-Czarne prowadzi jeden z najpiękniejszych szlaków w Beskidzie Śląskim – na Baranią Górę. Ponadto w Wiśle warto zobaczyć m.in. Amfiteatr im. S. Hadyny, skocznię narciarską im. Adama Małysza w Wiśle-Malince czy Muzeum Regionalne Stara Zagroda.
Źródło: Pixabay

Zamek w Ogrodzieńcu
Usytuowany w Podzamczu na przepięknej Jurze Krakowsko-Częstochowskie, przyciąga wielu turystów. Warto poznać historię zamku, a także zajrzeć do pobliskich atrakcji, takich jak Park Miniatur czy Park Rozrywki. Na zamku często odbywają się turnieje rycerskie. Zachwyca Twierdza Światła.
Źródło: Zamek w Ogrodzieńcu - Facebook

Góra Birów
To skaliste wzgórze na Wyżynie Częstochowskiej we wsi Podzamcze koło Ogrodzieńca. Gród na Birowie ukazuje nam, jak mogła wyglądać osada obronna z czasów, kiedy Polską rządzili pierwsi Piastowie. Można go zwiedzać z przewodnikiem. To jedna z większych atrakcji zlokalizowanych w woj. śląskim.
Źródło: slaskie.travel.pl

Kopalnia Srebra, Tarnowskie Góry
To jedyna w Polsce kopalnia srebra i jedyny obiekt z woj. śląskiego wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie odbywa się w korytarzach położonych 40 m pod ziemią, w grupach, z przewodnikiem.
Źródło: Kopalnia Srebra - Facebook

Kopalnia Guido, Zabrze
Unikatowy obiekt turystyczny wpisany na listę Pomników Historii RP. Wchodzi w skład Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Zwiedzanie możliwe jest na dwóch poziomach 170, 320 i na podpoziomie 355. W Guido można zobaczyć jak działa elektryczna maszyna wyciągowa z 1927 roku, zjechać do podziemi szolą (windą) górniczą. Prezentowane są podziemne stajnie, kaplica św. Barbary, która znajduje się 170 metrów pod powierzchnią ziemi. Wycieczka na Guido to również przejazd podwieszaną kolejką elektryczną czy spotkanie w podziemnym pubie położonym 320 metrów pod ziemią.
Źródło: slaskie.travel.pl

Leśny Park Niespodzianek, Ustroń
To przede wszystkim propozycja dla całych rodzin z dziećmi. Zwierzęta leśne, miejsca widokowe, aleja bajkowa, sowiarnia, sokolarnia – to nie jedyne atrakcje. Jest też miejsce na grilla – trzeba je wcześniej zarezerwować.
Źródło: Leśny Park Niespodzianek - Facebook

Staw Amerykan, Złoty Potok i Olsztyn
Woda, plaża, las, skały, zamek – czego chcieć więcej? Nad Stawem Amerykan i w okolicy jest właściwie taka różnorodność, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Do tego pyszne, regionalne jadło podawane na świeżo z grilla, dla dzieci gofry i lody. Jest w czym wybierać! Niedaleko są też zamek w Olsztynie oraz klimatyczne Żarki.
Źródło: Pixabay

Palmiarnia, Gliwice
Palmiarnia usytuowana jest przy ulicy Aleksandra Fredry w Gliwicach, na terenie parku im. Fryderyka Chopina. W kilku pawilonach zobaczymy części: subtropikalną, tropikalną, pawilon historyczny oraz z sukulentami. W tym ostatnim najliczniejsze są kaktusy – palmiarnia zebrała ich blisko dwa tysiące. Na pewno to coś innego, ciekawego i warte zobaczenia.
Źródło: slaskie.travel.pl
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...