W kopalni Pniówek odnaleziono ciała pięciu górników. Transport na powierzchnię będzie trwał około doby

i

Autor: Dawid Lach/JSW

Wiadomości

W kopalni Pniówek odnaleziono ciała pięciu górników. Transport na powierzchnię będzie trwał około doby

W ubiegłym roku doszło do katastrofy w kopalni Pniówek. Przypomnijmy, że zginęło dziewięciu górników, a siedmiu innych zostało uznanych za zaginionych. Jastrzębska Spółka Węglowa, do której należy kopalnia, poinformowała 11 września, w oficjalnym komunikacie, o znalezieniu ciał pięciu ofiar.

Akcja ratunkowa w kopalni Pniówek. Odnaleziono pięć ciał górników

W poniedziałek, 11 września, na stronie internetowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej pojawił się komunikat, że odnaleziono ciała pięciu z siedmiu poszukiwanych górników w kopalni Pniówek (w kwietniu ubiegłego roku miała tu miejsce katastrofa górnicza). Akcja ratownicza rozpoczęła się w sobotę, 9 września. 

- Pięciu górników odnaleziono w chodniku nadścianowym N-12 za wlotem do ściany N-6. Ze względu na trudne warunki prowadzonej akcji, transport odnalezionych górników na powierzchnię będzie trwał około doby - informuje Tomasz Siemieniec, rzecznik prasowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Trudne warunki nie pozwalają obecnie na dotarcie do dwóch pozostałych górników. 

- Ratownicy podjęli także próbę wejścia do ściany N-6, w której znajduje się pozostałych dwóch zaginionych górników. Niestety okazało się, że warunki w ścianie nie pozwalają na bezpieczne prowadzenie akcji ratowniczej. Po wytransportowaniu odnalezionych górników rejon ściany zostanie ponownie otamowany - czytamy w komunikacie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. 

Przygotowanie do kolejnej akcji ratowniczej może potrwać nawet ok. miesiąca. Jak podaje spółka - do tej pory w akcji wzięło udział 61 zastępów ratowniczych, w tym 16 zastępów z CSRG.

Quiz. Logotypy z czasów PRL. Najmłodsi nie mają szans na komplet punktów!

Pytanie 1 z 10
Na początek łatwizna. Na zdjęciu widzisz logotyp...
FSO
Listen on Spreaker.