W Katowicach może powstać park tematyczny Kleks. Świat Filmu

i

Autor: Grzegorz Pietraszewski (Facebook)

Katowice

W Katowicach powstanie park tematyczny w klimacie "Akademii Pana Kleksa"? Jest taki pomysł

Kto wychował się w latach 80. i 90., ten z pewnością doskonale pamięta ekscentryczny świat pana Kleksa, przedstawiony w filmie Krzysztofa Gradowskiego. Teraz katowiczanie (i nie tylko) zyskają szansę, by do niego wkroczyć. Grzegorz Pietraszewski, współwłaściciel "Bajki Pana Kleksa", przymierza się do stworzenia parku tematycznego "Kleks. Świat Filmu". Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obiekt powstanie do końca 2025 roku.

W 2019 roku w Fabryce Porcelany otwarto "Bajkę Pana Kleksa" - pierwszą w Polsce Wytwórnię Kultury, Nauki i Zabawy. To miejsce, które ma rozwijać w dzieciach chęć odkrywania świata. Na ponad 1000 m kw. znajduje się osiem stref tematycznych. Są to: Ostatni Rezerwat Przyrody, Kuchnia Pana Kleksa, Królestwo Bajdocji, Abecja, Psi Raj, Kraina Szpaka Mateusza, Złomowisko Robotów i Planeta Fantazja. Zabawa przeznaczona jest dla całych rodzin, które muszą współpracować, by rozwiązać różnego rodzaju zagadki i zadania.

Atrakcja z miejsca stała się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Katowicach. "Bajka Pana Kleksa" uzyskała certyfikat "Najlepszego Produktu Turystycznego 2021" Polskiej Organizacji Turystycznej, a także zwyciężyła w 18. edycji konkursu "Świat przyjazny dzieciom", organizowanym przez Polski Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Teraz współzałożyciel "Bajki Pana Kleksa" planuje kolejną inicjatywę.

W Katowicach może powstać park tematyczny "Kleks. Świat Filmu"

Grzegorz Pietraszewski, jeden z twórców "Bajki Pana Kleksa" zapowiedział, że planuje stworzyć park tematyczny "Kleks. Świat Filmu". Jak podaje portal wkatowicach.eu, obiekt powstanie w Katowicach. 

Projekt został złożony w ramach Funduszy Europejskich dla woj. śląskiego w latach 2021-2027.

- Pokazujemy w nim, że nowoczesne technologie i rozrywka na najwyższym światowym poziomie to ogromna szansa na transformację i nową rolę Śląska w naszym kraju – napisał na Grzegorz Pietraszewski na Facebooku.

Wydatki kwalifikowane znajdują się na poziomie 42,6 mln zł. Wnioskowane dofinansowanie sięga ponad połowy kosztów. Park tematyczny miałby powstać między styczniem 2024 a grudniem 2025 roku.

"Kleks. Świat filmu" ma bazować na nowoczesnych technologiach z zakresu obrazu, dźwięku, światła i interakcji z uczestnikami. Pomysłodawcy parku tematycznego będą informować o szczegółach projektu w najbliższych miesiącach.

Park tematyczny "Kleks. Świat Filmu" w Katowicach. Wizualizacje: 

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/