Beksiński.Live

i

Autor: mat. prasowe

Wydarzenia

W Katowicach odbędzie się multimedialny spektakl "Beksiński.Live". Poznaliśmy pierwszych artystów, którzy podczas niego wystąpią

"Beksiński.Live" to unikalny, multimedialny spektakl, w którym sztuka cyfrowa łączy się ze sztuką dźwięku i obrazu na spektakularną skalę. To wyjątkowe wydarzenie zaplanowano w trzech miastach - we Wrocławiu, Warszawie oraz Katowicach. Bilety są już w sprzedaży.

Multimedialny spektakl "Beksiński.Live" zawita do Katowic 

W przestrzeni imponujących hal, po raz pierwszy w historii, zaprezentowane zostanie wprawione w ruch i przepuszczone przez filtr nowoczesnych technologii malarstwo Zdzisława Beksińskiego. Przed nami wyjątkowe wydarzenie, a mianowicie "Beksiński.Live". To multimedialny spektakl, w którym sztuka cyfrowa łączy się ze sztuką dźwięku i obrazu. 

Widowisku towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu największych gwiazd polskiej sceny muzycznej - m.in. Błażeja Króla, rapera O.S.T.R. oraz Piotra Roguckiego.

Spektakle odbędą się we Wrocławiu (6.11, Hala Stulecia), Warszawie (8.11, COS Torwar) oraz w Katowicach (1.12, Spodek).

- Od samego początku zależało mi na tym, aby "Beksiński.Live" nie był tylko osadzony w świecie jednego gatunku czy nurtu, ale aby jako spektakl przyciągał zróżnicowaną, międzypokoleniową publiczność i dawał szansę na spojrzenie na twórczość Zdzisława Beksińskiego z różnych muzycznych perspektyw. Stało się jasne, że zaprosimy wyjątkowych wokalistów, którzy zbudują z nami całe to unikalne doświadczenie, dzięki różnym wrażliwościom i różnym brzmieniom. "Beksiński.Live" to muzyczny hołd złożony Mistrzowi - wyjaśnia Rafał Łaszek, jeden z organizatorów projektu.

W zapowiedzi czytamy też, że w trakcie wydarzenia ważną rolę będzie odgrywała sztuczna inteligencja i animacje przygotowane przez Mariusza Kulmę. Cały projekt powstaje we współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku.

Bilety na multimedialne spektakle są już dostępne w sprzedaży. Można je nabyć za pośrednictwem bileterii eBilet.pl. Ceny na katowicki koncert rozpoczynają się od 119 zł. 

Beksiński.Live

i

Autor: mat. prasowe

Quiz. Polski rock zaczął się w PRL! Czy pamiętasz tamte zespoły?

Pytanie 1 z 10
Kto był wokalistą zimnofalowego zespołu Aya RL założonego w 1983 roku?