Tychy: Nowy obiekt nad Jeziorem Paprocańskim

i

Autor: UM Tychy Nowa kawiarnia nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach

Tychy: Na „dzikiej plaży” w Paprocanach powstanie nowy obiekt gastronomiczny

W Tychach, nad Jeziorem Paprocańskim powstanie nowy, całoroczny obiekt gastronomiczny. Będą toalety publiczne, strefy wypoczynku i miejsca postojowe dla rowerów. Za projekt odpowiada pracownia RS+ Skitek.

W środę, 11 stycznia 2023 r. Urząd Miasta w Tychach podpisał umowę na dzierżawę działki znajdującej się na „dzikiej plaży” przy Paprocanach.

Zgodnie z umową w miejscu, gdzie latem znajdował się punkt gastronomiczny,  powstanie całoroczny obiekt, który swoją koncepcją ma nawiązywać do znajdujących się po drugiej stronie jeziora obiektów m.in. przystani kajakowej – którą również zaprojektowała pracownia RS+ Skitek i która kilkakrotnie była nagradzana w konkursach architektonicznych. 

To będzie obiekt wpisujący się w otoczenie. Zależy nam na zachowaniu charakteru miejsca, ale będą też w nim toalety, których na „dzikiej plaży” brakowało. Planujemy także rozszerzyć ofertę gastronomiczną oraz organizować cykliczne wydarzenia – mówi przedsiębiorca, Rober Jarkulisz.

Nowy obiekt ma być gotowy już w 2024 roku

Dla mieszkańców udostępniony zostanie także taras na dachu budynku. „Dzika plaża” to miejsce, które tyszanie chętnie odwiedzają na rowerach, dlatego dla rowerzystów powstaną miejsca postojowe.

Zgodnie z umową dzierżawca ma 12 miesięcy na realizacje inwestycji i rozpoczęcie działalności. Jak podkreślają tyscy urzędnicy, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie za rok będzie nowy lokal będzie już działał. Projekt koncepcyjny wykonany został przez pracownię projektową RS+ Skitek.