Rekrutacja do policji w Krakowie w 2019 roku. Poznaliśmy terminy naborów

i

Autor: fot. KWP Kraków Rekrutacja do policji w Krakowie w 2019 roku. Poznaliśmy terminy naborów

Trwa nabór do śląskiej policji. Co trzeba zrobić, żeby zostać funkcjonariuszem? [ZASADY, WAŻNE TERMINY]

2020-08-13 11:51

Marzysz o tym, żeby zostać policjantem? Dobrze się składa, bo już od 8 czerwca 2020 roku osoby zainteresowane przystąpieniem do rekrutacji mogą składać dokumenty niezbędne do wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach. Rekrutacja do policji została wznowiona po pandemii, ale wciąż będą obowiązywały pewne ograniczenia. Co trzeba zrobić, żeby zostać policjantem? Czytajcie na slask.eska.pl.

Trwa nabór do policji na Śląsku. Co trzeba zrobić, żeby zostać policjantem?

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach poinformowała o tym, że wznowiony został nabór na funkcjonariuszy policji. Osoby zainteresowane przystąpieniem do rekrutacji mogą składać dokumenty niezbędne do wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach lub w innych komendach miejskich/powiatowych Policji woj. śląskiego lub Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach:

  • osobiście, jednak po uprzednim telefonicznym ustaleniu terminu z pracownikiem komórki kadrowej/doborowej tel: 47 851 24 11, 47 851 28 20;
  • za pośrednictwem operatora pocztowego.

Komenda informuje też o specjalnych procedurach w dobie pandemii koronawirusa.

W związku z utrzymującym się stanem epidemii, celem zminimalizowania zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, procedura rekrutacyjna będzie prowadzona w stosownym reżimie sanitarnym, do którego przestrzegania zobligowani są wszyscy jego uczestnicy. Kandydaci do służby w trakcie pobytu w jednostce Policji winni stosować maseczki ochronne i jednorazowe rękawiczki, posiadać własne przybory do pisania, a także stosować się do ewentualnych innych zaleceń wskazanych przez pracowników jednostki - czytamy w komunikacie policji.

Nabór do policji. Jakie wymagania? Ważne terminy

Każdy kto chce wziąć udział w naborze do policji w Komendzie Wojewódzkiej w Katowicach musi pamiętać o ważnych terminach przyjęć. Oto jakie terminy określił Komendant Główny Policji w 2020 roku:

  • 27 lutego;
  • 21 kwietnia - termin odroczony;
  • 9 lipca;
  • 13 lipca;
  • 16 września;
  • 5 listopada;
  • 30 grudnia.

Dodajmy, że osoby zainteresowane przyjęciem do służby w określonym w ogłoszeniu terminie muszą pamiętać o tym, że dokumenty trzeba złożyć z co najmniej 4-miesięcznym wyprzedzeniem.

Nadajesz się na policjanta? Pytania z testu psychologicznego do policji Multiselect 2020 - cz. II
Pytanie 1 z 20
Czy zdarzyło Ci się obwiniać kogoś o coś, o czym wiedziałeś że naprawdę sam popełniłeś?

Nabór do policji - wymagania

Służba w policji to praca niezwykle wymagająca, a czasem nawet niebezpieczna. Dobry policjant musi być sprawny fizycznie, szybko reagować i posiadać odpowiednie zdolności. A to przecież nie wszystko. Bo trzeba pamiętać o jeszcze kilku innych rzeczach. Każdy kto chce wstąpić w szeregi policji musi spełniać następujące wymagania:

  • posiadać polskie obywatelstwo,
  • posiadać nieposzlakowaną opinię,
  • nie może być skazany/a prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzystać z pełni praw publicznych,
  • posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jesteś się podporządkować,
  • dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
  • na dzień przyjęcia do służby posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej jeśli podlega kwalifikacji wojskowej.

Czy policjant może mieć tatuaże?

Ważna informacja dla kandydatów na policjantów. Zgodnie z Zarządzeniem nr 7 Komendanta Głównego Policji z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie regulaminu musztry w Policji umundurowanemu policjantowi w szczególności zabrania się eksponowania widocznego tatuażu. W przypadku, kiedy policjant posiada widoczny tatuaż, przełożony może nie dopuścić go do pełnienia służby lub może odsunąć od jej pełnienia. Odmowa wykonania polecenia przełożonego o odsunięciu lub niedopuszczeniu do pełnienia służby pociąga za sobą odpowiedzialność dyscyplinarną, wyjątkami są tu przypadki podyktowane charakterem służby lub względami bezpieczeństwa.

Nielegalne wyścigi w Katowicach