Wybrano wykonawcę koncepcji odcinka S11
W ramach przetargu do GDDKiA wpłynęło 11 ofert. Wykonawcą koncepcji odcinka trasy S11 Radzionków - Piekary Śląskie została firma Multiconsult z Warszawy, która wyceniła zadanie na ponad 6,1 mln zł. Była to najtańsza kwota podana przez oferentów.
Jeżeli nikt się nie odwoła od wyboru oferty, umowa między GDDKiA a Multiconsul zostanie podpisana w pierwszej połowie lutego. Wykonawca będzie miał 15 miesięcy od zawarcia umowy na opracowanie dokumentacji.
Wiadukt na ul. Zejera w Radzionkowie ponownie zamknięty
Będzie potrzebna nowa decyzja środowiskowa?
Prace projektowe obejmą prognozy ruchu, z uwzględnieniem planowanej obwodnicy Nakła Śląskiego i Świerklańca, która ma się łączyć z S11. Wykonawca przygotuje dokumentację pod kątem budowy dodatkowych jezdni po obu stronach przyszłej S11 oraz budowy połączeń z drogami poprzecznymi. Pod uwagę weźmie wszystkie obiekty i urządzenia wiążące się z przyszłą trasą.
Prace projektowe mają również uwzględnić poprowadzenie drogi ekspresowej S11 od węzła Radzionków do węzła Piekary Śląskie w korytarzu wariantu II (niebieskiego). W ramach zadania powstaną co najmniej trzy nowe warianty rozwiązań geometrycznych węzła Piekary Śląskie. Dla każdego projektanci wykonają analizy przepustowości za pomocą mikrosymulacji ruchu.
Z tego względu GDDKiA nie wyklucza konieczności uzyskania nowej decyzji środowiskowej (DŚU). W takim przypadku wykonawca jest zobowiązany opracować materiały do wniosku i uzyskać decyzję.
Odcinki trasy S11 w województwie śląskim
Dokumentacja projektowa dla przebiegu S11 w Śląskiem jest podzielona na odcinki:
- od granicy woj. opolskiego/śląskiego do granicy powiatu tarnogórskiego/lublinieckiego
- od granicy powiatu tarnogórskiego/lublinieckiego do węzła Radzionków
- od węzła Radzionków do węzła Piekary Śląskie
GDDKiA złożyła wnioski o decyzje środowiskowe dla wszystkich odcinków trasy w województwie śląskim w 2022 roku. Są one procedowane równolegle do zamawianego wykonania elementów koncepcji koncepcji programowej ostatniego odcinka. Koncepcja ta ma uszczegółowić rozwiązania przyjęte w tzw. Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowym (STEŚ).