Rodzinna tragedia w Herbach Starych wstrząsnęła mieszkańcami. W czwartek po południu w mieszkaniu znaleziono martwą kobietę i dwoje dzieci. Na miejsce wezwano pogotowie i policję, jednak życia nie udało się uratować. Tragicznie zmarli to 32-letnia matka oraz jej dwoje dzieci w wielu 4 i 5 lat.
Polecany artykuł:
Co ustalił prokurator po tragedii w Herbach?
Sprawę rozwiązania zagadki śmierci matki i dzieci przejęła Prokuratura Rejonowa w Lublińcu. Wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa dwójki małych dzieci w wieku 3 i 5 lat. Śledczy na dziś ustalili, że doszło do tak zwanego rozszerzonego samobójstwa. Matka udusiła dzieci, a potem popełniła samobójstwo przez powieszenie.
Obecnie mogę potwierdzić, że do śmierci matki i dwojga dzieci nie przyczyniły się osoby trzecie. Na miejscu zdarzenia w dalszym ciągu trwają czynności procesowe - powiedział prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.
Zobacz zdjęcia z miejsca tragedii w Herbach
Dwa niezależne śledztwa po tragedii w Herbach
Jak się dowiadujemy, w sprawie tragedii w Herbach, wszczęto dwa niezależne śledztwa. Drugie dotyczy targnięcia się kobiety na własne życie.
W tym wątku będziemy sprawdzać, czy kobiecie tej udzielono pomocy, lub namawiano ją do tego, aby pozbawiła się życia - mówi prokurator Ozimek.
Jutro w Katowicach zostano przeprowadzone sekcje zwłok dzieci oraz ich matki. Prokuratura chce dokładnie sprawdzić przyczyny zgonu wszystkich ofiar.
Sprawa według wstępnych ustaleń może mieć charakter kryminalny. Opieką psychologiczną został objęty ojciec dzieci, który w momencie tragedii przebywał poza miejscem zamieszkania. Według ustaleń, to on właśnie poprosił sąsiada, aby sprawdził, czy żona z dziećmi przebywają w mieszkaniu, bo nie mógł się z nią skontaktować.
Ewentualnych informacji na dalszym etapie czynności ma udzielać Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.
Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam!
Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
- 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
- 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
- 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
- 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia