To prawdziwy cud. Kobieta z pękniętą aortą urodziła dziecka. Życie obojga uratowali lekarze z Zabrza i Rudy Śląskiej

i

Autor: Fb Michała Zembali Cud narodzin w Zabrzu. Lekarze uratowali matkę i jej dziecko. Kobieta miała pękniętą aortę

To prawdziwy cud. Kobieta z pękniętą aortą urodziła dziecko. Życie obojga uratowali lekarze z Zabrza i Rudy Śląskiej

2021-01-07 10:30

Niesamowita historia. W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu doszło do akcji porodowej kobiety z pękniętą aortą. Dzięki wytężonej pracy lekarzy - chirurgów, ginekologów i anestezjologów - dziecko urodziło się zdrowie a jego matka czuje się dobrze. O udanej operacji poinformował w mediach społecznościowych dr Michał Zembala,

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?

Zabrze: Cud narodzin w Śląskim Centrum Chorób Serca. Kobieta z pęknięta aortą urodziła zdrowe dziecko

Co za historia. Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca we współpracy z zespołem medycznym z Rudy Śląskiej uratowali życie kobiecie i jej dziecku. Kobieta na salę porodową trafiła z pękniętą aortą. Lekarze rozpoczęli walkę z czasem.

Pacjentka trafiła do szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej w zaawansowanej ciąży. Tam zdiagnozowano stan zagrażający życiu. Lekarze nawiązali kontakt ze specjalistami w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Tam stawiły się dwa zespoły - kardiochirurgów i ginekologiczno - położniczy. W jednym czasie wykonano dwie operacje. Przeprowadzono cięcie cesarskie. na świat przyszła zdrowa dziewczynka. Matka i dziecko czują się dobrze

- Dzięki wspólnej pracy, zaangażowaniu i doświadczeniu zespołów - kardiochirurgów i ginekologów (dr hab. med. Hrapkowicz - kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiochirurgii, Transplantologii, Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej WNM w Zabrzu i dr hab. n. med. Cnota - ordynator Oddziału Perinatologii, Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskie) wraz z towarzyszącymi profesjonalistami z obu dziedzin na naszej sali operacyjnej doświadczyliśmy cudu narodzin i ratunku - napisał w mediach społecznościowych dr Michał Zembala, dyrektor ŚCCS w Zabrzu.

- Jestem pełen podziwu i szacunku dla obu zespołów a w szczególności - dla anestezjologów: Dr Trejnowskiej i Jasińskiej, które podjęły się nietypowego i ryzykownego znieczulenia. Ukłony w stronę pielęgniarek i położnych oraz zespołu noworodkowego, ale także perfuzjonistów i asystentów lekarza - dodaje Zembala.

Sprawdź, czy odpowiednio dbasz o swoje zdrowie

Pytanie 1 z 15
Czy odwiedzasz dentystę co pół roku?