Tłumy na otwarciu Primarka w Silesia City Center w Katowicach

i

Autor: Paweł Szałankiewicz Tłumy na otwarciu Primarka w Silesia City Center w Katowicach

Tłumy na otwarciu Primark w Katowicach w Silesia City Center. Była impreza! ZDJĘCIA

Tuż przed godziną 10 został otwarty sklep Primark w Silesia City Center w Katowicach. Trzeba jednak powiedzieć, że klienci czekali już pod sklepem od godziny 9. W tym czasie w samym sklepie w imprezowych nastrojach otwierali sklep pracownicy Primarka.

Wielkie otwarcie Primark w Silesia City Center. Były prawdziwe tłumy

Już od godz. 9 rano w środę (30 listopada) w Silesia City Center zbierały się tłumy, aby po raz pierwszy zrobić zakupy w sklepie sieci Primark w Katowicach. To pierwszy sklep tej popularnej marki na Śląsku, a czwarty w Polsce. Cieszę się, że Primark w końcu jest na Śląsku. Początkowo chciałam jechać na zakupy do Krakowa, ale stwierdziłam, że nie ma po co, skoro za chwilę będzie w Katowicach - cieszy się Alicja, jedna z pierwszych klientek Primarku. 

Choć na otwarcie sklepu trzeba było czekać do godz. 10, to w środku trwała impreza, na której kilkudziesięciu pracowników świetnie się bawiło w rym popularnych piosenek ciesząc się, że za chwilę sklep zacznie działać. Oficjalne otwarcie nastąpiło kilkanaście minut przed 10 przecięciem wstęgi, a tuż przed tzw. godz. zero, pierwsi klienci mogli wejść do środka. 

Takiego sklepu brakowało na Śląsku, a jego asortyment po prostu powala. Wcześniej robiłam zakupy w second-handach lub sklepach innych marek. Primark jest dla mnie idealnym balansem między nimi, bo tutaj znajdę rzeczy w fajnych cenach i odpowiedniej jakości - zachwala Adriana. 

Sklep Primark w Katowicach otwarty. Jaki asortyment i ceny? 

I rzeczywiście. Wielkość asortymentu w Primarku powala, a ceny również powinny zadowolić nawet najbardziej wybrednych klientów. Zajdziemy tu dosłownie wszystko, od ubrań dla kobiet, mężczyzn i dzieci po akcesoria i asortyment do domu czy elektronikę. To wszystko na powierzchni 3,6 tys. metrów kwadratowych. 

Zaraz za wejściem po lewej stronie przygotowano trend room. - Tutaj staramy się pokazać klientom, co dzisiaj jest w modzie, jak łączyć najnowsze trendy razem, co wygląda dobrze w jednej stylizacji - tłumaczy Maciej Podwojski, head of sales, związany z firmą od 14 lat.

Po przeciwnej stronie wystawiona jest kolekcja świąteczna. Są tam piżamy z nadrukiem Grincha, czerwono-białe skarpety i swetry z bałwankami. - Ogromna popularnością cieszą się snugisy, czyli mięciutkie koszule nocne, idealne na te zimne, grudniowe dni - mówi Podwojski.

Dalej ciągnie się dział dodatków, bielizny i kosmetyków. Rodzice nie będą rozczarowani - sekcja dziecięca oferuje ogromy wybór, od produktów dla niemowlaków po dzieci w wieku szkolnym.

- Primark oferuje najnowsze trendy w modzie w przystępnych cenach. Teraz staramy się iść w stronę zrównoważonego modelu, dlatego przygotowaliśmy kolekcje Primark Cares. W jej ramach korzystamy z materiałów bardziej ekologicznych, na przykład pochodzących z recyklingu. W kolekcji jeansów używamy między innymi bawełny organicznej - mówi Podwojski.

A jak kształtują się ceny w Primarku w Silesia City Center? 

Ceny koszulek zaczynają się od 25 złotych za sztukę. Ceny jeansów wahają się między 70 a 90 zł. Bluzy kupimy już za 40 zł, sukienki za 70 zł opakowanie 10 skarpetek za 17 zł. Kozaki na zimę dostaniemy już w cenie 110 zł za sztukę. Płaszcze i futra natomiast to koszt już 165 zł, a szale zaczynają się od 34 zł. 

W Primarku dużą popularnością zawsze cieszyły się różnego rodzaju walizki. W Silesia City Center zapłacimy za nie od 180 zł do 225 zł. Torebki natomiast kosztują w przedziale 30-50 zł, a klasyczne paski do spodni kupimy już za ok. 40 zł. 

Otwarcie sklepu Primark w Katowicach

Primark w Silesia City Center zatrudnia 170 pracowników

Primark w Silesia City Center to nie tylko sklep, ale i pracodawca. Na rzecz funkcjonowania nowego oddziału marki w Katowicach powstało 170 miejsc pracy.

W przyszłym roku marka planuje otwarcie kolejnych sklepów w kraju nad Wisłą. Pod koniec 2023 roku mają się pojawić w Magnolia City Center we Wrocławiu oraz Manufakturze w Łodzi. Ale na Polsce nie kończą się ambitne plany marki.

Całkiem niedawno Primark otworzył swój oddział w Brnie w Czechach, a do końca tego roku ma powstać sklep w Bukareszcie w Rumunii. Zgodnie z zapowiedziami, kolejną lokalizacją będzie Bratysława w Słowacji. Primar w Silesia City Center będzie 410 sklepem tej sieci otwartym na świecie.

Do końca 2026 roku Primark liczy, że sieć obejmie 530 sklepów na całym świecie. Dziś marka ich ponad 400 w 14 krajach i zatrudnia 70 tys. pracowników.