Wiadomości

Najkrótsze ulice w województwie śląskim. Spacer wzdłuż nich to pestka. To rekordziści w regionie

Do województwa śląskiego należy wiele rekordów. Przez wiele lat Sosnowiec miał najkrótszą ulicę, jednak po przebudowie miano to zyskała Warszawa. Sprawdziliśmy, które inne ulice w naszym regionie są najkrótsze.

Najdłuższe ulice i ich nazwy w województwie śląskim. To rekordziści z regionu

Najdłuższą ulicą w województwie śląskim jest Aleja Wojska Polskiego znajdująca się w Częstochowie. Jej długość to około 15,5 kilometra. Na podium znalazły się także Tychy z ul. Beskidzką, która ma ok. 13,5 km oraz Rybnik z ul. Rudzką, której długość wynosi ok 10,3 km.

Niedawno pisaliśmy też o najdłuższych nazwach miejscowości. Rekord ten należy do wsi o nazwie Międzybrodzie Żywieckie, lezącej w powiecie żywieckim. Jej nazwa liczy aż 23 znaki (wliczając spację). Na podium znalazły się także m.in. Przymiłowice-Podgarbie, Międzybrodzie Bialskie oraz Aleksandrów k. Wąsosza.

Najkrótsze ulice w województwie śląskim. Rekord należy do Sosnowca

Przez wiele za najkrótszą ulicę w Polsce uważano drogę Leopolda Infelda w Sosnowcu. Jej długość to zaledwie 25 metrów. Jednak kilka lat temu ulica Samborska w Warszawie przeszła remont, na skutek którego została skrócona. Wciśnięta między szeregowce z lat 60. ulica Samborska ma dokładnie 22 metry długości i 2,7 metry szerokości.

Sprawdziliśmy, które ulice w naszym województwie są najkrótsze. Ich długość nie przekracza 80. metrów. Sprawdźcie w galerii, w których miastach można je znaleźć.