Niezbędnik każdego pielgrzyma. Te rzeczy musisz zabrać ze sobą. Najważniejsze buty i różaniec

i

Autor: Archiwum Niezbędnik każdego pielgrzyma. Te rzeczy musisz zabrać ze sobą. Najważniejsze buty i różaniec

Religia

Te rzeczy musi mieć każdy pielgrzym idący na Jasną Górę. Najważniejsze są buty i różaniec

Trwa sezon pielgrzymkowy na Jasną Górę w Częstochowie. Codziennie setki, a nawet tysiące pątników zmierza w stronę bazyliki, gdzie znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Do pokonania nierzadko mają kilkaset kilometrów, dlatego każdy z nich musi się bardzo dobrze przygotować do wędrówki na Jasną Górę i zabrać ze sobą wiele niezbędnych rzeczy.

Pielgrzym idzie jak na wojnę? Nie. Ale to musi wziąć ze sobą

Trwa sezon pielgrzymkowy na Jasną Górę w Częstochowie. Każdego dnia z wielu miejscowości w Polsce wyruszają pielgrzymki, którzy w ten sposób chcą pojednać się z Bogiem. W wielu przypadkach pątnicy mają do pokonania naprawdę spore odległości sięgające kilkuset kilometrów. Nawet w przypadku pielgrzymek rowerowych jest to trasa, którą pokonuje się co najmniej kilka dni. Rekordowe pielgrzymki pod Jasną Górę trwają co najmniej kilkanaście dni. 

Jak często przyznają sami pielgrzymi, to nie jest łatwa trasa, ale dla nich jest bardzo ważna, bo jest dowodem ich wiary, zaangażowania oraz pokazem siły i wytrwałości. Dlatego niezwykle istotne jest to, aby być do pielgrzymki dobrze przygotowanym nie tylko w sensie duchowym i fizycznym, ale bardziej też materialnym. Dlatego pielgrzymi mają swój niezbędnik, czy też "ABC pielgrzyma", który jest ważnym poradnikiem dotyczącym tego, co ze sobą zabrać w tak długą podróż. 

Niezbędnik każdego pielgrzyma. Oto, co musisz zabrać ze sobą GALERIA