Tarnowskie Góry: dzieci przebrane za diabły obrzucały domy jajkami. Bo nie dostały cukierków

i

Autor: Archiwum Tarnowskie Góry: dzieci przebrane za diabły obrzucały domy jajkami. Bo nie dostały cukierków

Tarnowskie Góry: dzieci przebrane za diabły obrzucały domy jajkami. Bo nie dostały cukierków

Halloween w powiecie tarnogórskim nie zawsze oznaczała dobrą zabawę. Były też dzieci, które przebrane za diabełki chodziły od domu do domu aby zbierać cukierki. A kiedy ich nie dostały, robiły psikusy obrzucając domy jajkami.

Tarnowskie Góry: Cukierek albo obrzucamy dom jajkami

Jak podaje portal tarnogorski.info, nie wszędzie w powiecie tarnogórskim zabawa halloweenowa odbywała się w duchu zabawy. - Wczoraj, podczas obchodów Halloween, ktoś obrzucił fasadę mojego domu przy Dworcowej w Nakle Śląskim jajkiem. Niestety nie udało mi się złapać sprawcy, stąd też apel do wszystkich rodziców – bierzcie odpowiedzialność za swoje dzieci i ich zachowanie! - mówi pani Katarzyna cytowana przez portal tarnogorski.info.

Incydent z jajkami, którymi dzieci obrzuciły dom w w Nakle Śląskim w czasie halloween w Tarnowskich Górach, nie był odosobniony. Do podobnego zdarzenia doszło w miejscowości Koty. Jak opisywał jeden ze świadków, grupa dzieci do serca wzięła sobie robienie psikusów dzwoniąc na dzwonek budynku, a do tego obrzucali domy jajkami. - Słaby ten psikus - ocenia Marcin cytowany przez tarnogorski.info.

Halloween w Tarnowskich Górach: Policja o psikusach już wie

W każdym z przypadków, jak relacjonowali świadkowie, obrzucanie jajkami było konsekwencją tego, że dzieci nie dostały cukierków. W jednym z przypadków zresztą sprawa została zgłoszona na policję w Tarnowskich Górach przez mieszkańca miejscowości Koty, który przekazał, że dzieci przebrane za diabły obrzuciły elewację domu przy ul. Piaskowej jajkami. Sprawa ma być teraz wyjaśniana.