Gastronomia

W Tarnowskich Górach lada dzień zostanie otwarta włoska piekarnia. Znamy datę otwarcia "L'amore bakery"

W Tarnowskich Górach już w tym tygodniu otworzy się nowa i jedyna włoska piekarnia. Lokal "L'amore bakery" będzie mieścił się nieopodal dworca autobusowego. Jak podkreślają właściciele, nie zabraknie tam słodkich przekąsek rodem z Włoch, ale również włoskich przystawek.

"L'amore bakery" już wkrótce zostanie otwarte w Tarnowskich Górach

W minionych dniach w mediach społecznościowych został utworzona strona lokalu, który będzie nowością na mapie gastronomicznej Tarnowskich Górach. "L'amore bakery" to włoska piekarnia, która zostanie otwarta przy ulicy Piłsudskiego 13. Co mówią o nowym lokalu właściciele?

Jako że naszej miłości do Włoch nie da się ukryć i będzie można ją poczuć już od wejścia. Bo i taki zamysł był od początku, że tworzymy rzymska uliczkę, gwarna, pełna zieleni i harmidru. Ale w tym nie mogło zabraknąć rzymskiej pizzy al taglio, czyli pizzy z blachy na kawałki. Na cieście długo fermentującym i dojrzewającym. O chrupiącej skórce i miękkim wnętrzu z jakościowymi składnikami - mówią Justyna i Daniel Świętkowie, właściciele piekarni.

W lokalu nie zabraknie również słodkich wypieków, gdzie królować będzie pistacja i migdał, które sprowadzane będą z Sycylii. Natomiast rano goście będą mogli skosztować słonych przekąsek, takich jak pizza z blachy, foccacia i kanapki.

Skoro to włoska piekarnia, to nie zabraknie w niej również kawy, która będzie sprowadzana od lokalnego dostawcy - palarni Grunt.

Stworzyliśmy miejsce otwarte dla gościa, transparentne, z otwartą produkcją w której każdy odwiedzający będzie mógł zobaczyć proces powstania pieczywa od podstaw. A dla ciekawskich nie zabraknie czasu aby porozmawiać o pieczywie, jakości produktu czy wypieku - dodają właściciele.

Znamy już datę otwarcia tego wyjątkowego lokalu. Piekarnia otworzy się przy ulicy Piłsudskiego w sobotę, 25 maja o godzinie 7.00.

Sprawdźcie w galerii, jak wygląda lokal w środku.