Dramatyczne chwile w Gliwicach
W środę 5 marca po godzinie 19:00 w Gliwicach rozegrały się dramatyczne sceny. W jednym z budynków biurowych mieszczących przy ul. Zwycięstwa doszło do strzelaniny. Na miejsce niezwłocznie udały się służby ratunkowe.
Według wstępnych ustaleń policji strzelec sam się postrzelił z broni czarnoprochowej. Był to 22-letni mieszkaniec Świętochłowic. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie został przekazany ratownikom medycznym, którzy śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowali go do szpitala.
Cały budynek został ewakuowany i żadna z osób postronnych nie została ranna. Sprawę pod nadzorem prokuratury wyjaśniają gliwiccy śledczy.
Polecany artykuł:
Nowe ustalenia w sprawie strzelaniny w Gliwicach
W piątek 7 marca prokuratura ujawniła nowe fakty w sprawie. Okazuje się, że 22-letni napastnik Wojciech P. próbował zabić swojego psychoterapeutę Arona H. Dramatyczne sceny rozegrały się w gabinecie psychoterapeutycznym.
- Jak ustalono, w dniu 5 marca 2025 r., do gabinetu psychoterapeutycznego Arona H. przyszedł jego pacjent Wojciech P., który poprosił o chwilę rozmowy. W jej trakcie wyjął z torby broń czarnoprochową i wymierzył w stronę pokrzywdzonego. W czasie zajścia Aron H. zdołał podbić broń, w wyniku czego pocisk trafił w ścianę. Pokrzywdzony wybiegł z gabinetu wzywając pomocy, a przebywający nadal w pomieszczeniu Wojciech P. przyłożył broń do skroni i oddał strzał - relacjonuje prokurator Karina Spruś, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.
22-letni Wojciech P. w stanie krytycznym trafił do szpitala w Bytomiu. Obecnie z uwagi na jego stan zdrowia niemożliwe jest wykonanie czynności procesowych z jego udziałem.
Na ten moment motywy działania sprawcy nie są znane. Śledztwo prowadzone jest w kierunku usiłowania zabójstwa, za co grozi kara więzienia od 10 lat do nawet dożywocia.

Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam
Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
- 116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, czynny całodobowo,
- 116 123 - Bezpłatny Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dorosłych, czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 14:00 do 22:00,
- 800 70 22 22 - Całodobowe Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym Fundacji ITAKA
- 800 080 222 - Całodobowa Bezpłatna Infolinia dla Dzieci i Młodzieży, Rodziców oraz Nauczycieli.
Polecany artykuł: