Straż graniczna bez litości dla cudzoziemców łamiących prawo w Polsce. Kolejne deportacje

2025-07-16 8:40

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w Opolu i Sosnowcu cudzoziemców stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Obywatele m.in. Gruzji i i Ukrainy popełniali przestępstwa na terenie naszego kraju. Strażnicy zatrzymali również obywateli Indii czy Uzbekistanu.

Straż graniczna bez litości dla cudzoziemców łamiących prawo w Polsce. Kolejne deportacje

i

Autor: Straż Graniczna/ Materiały prasowe Straż graniczna bez litości dla cudzoziemców łamiących prawo w Polsce. Kolejne deportacje

Zatrzymania w Opolu i Sosnowcu – jakie przestępstwa popełnili cudzoziemcy?

W ostatni weekend funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Opolu i Sosnowcu zatrzymali czterech obcokrajowców, których zachowanie stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Jakie przestępstwa mieli na swoim koncie? Trzech z nich (dwóch obywateli Ukrainy i obywatel Gruzji) zakończyło odbywanie kary pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione w Polsce, takie jak rozboje, jazda pod wpływem alkoholu i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Czwarty zatrzymany, obywatel Ukrainy, dopuścił się licznych kradzieży.

Trzej obywatele Ukrainy zostali pod konwojem doprowadzeni do granicy państwa i przekazani władzom swojego kraju. Obywatel Gruzji, decyzją sądu, został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców, gdzie oczekuje na przymusowe opuszczenie Polski.Ponadto cudzoziemcy nie będą mogli przyjechać do krajów strefy Schengen przez okres od 5 do 7 lat.

Nielegalny pobyt w Polsce. Kolejne zatrzymania

Funkcjonariusze Placówek SG w Bielsku-Białej, Sosnowcu, Rudzie Śląskiej oraz Grupy Zamiejscowej w Rybniku zatrzymali również inne osoby, które nielegalnie przebywały na terenie Polski. To:

  • 4 obywateli Indii,
  • 2 Gruzinów,
  • obywatela Uzbekistanu.

Żadna z tych osób nie była w stanie okazać dokumentów uprawniających do legalnego pobytu w Polsce. Wszyscy otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu do krajów pochodzenia w terminie do 30 dni, z zakazem ponownego wjazdu na terytorium państw strefy Schengen na okres od 6 miesięcy do 3 lat. W przypadku niewykonania decyzji dobrowolnie, zostaną one wykonane przymusowo, poprzez doprowadzenie pod konwojem do granicy państwa.

Od początku roku funkcjonariusze Śląskiego Oddziału SG już ponad 1000 obcokrajowcom wydali decyzje zobowiązujące ich do opuszczenia terytorium Polski.

Śląsk Radio ESKA Google News