Adamek kontra Chalidow

i

Autor: KSW (printscreen z Twittera)

Gliwice

Starcie legend polskich sztuk walki. Adamek zmierzył się z Chalidowem na Arenie Gliwice

Gala XTB KSW Epic za nami. W sobotni wieczór miłośnicy sztuk walki szczelnie wypełnili trybuny Areny Gliwice. Kibice zobaczyli na żywo 10 pojedynków, w tym jeden najbardziej wyczekiwany. Tomasz Adamek, jeden z najlepszych polskich pięściarzy zmierzył się z Mamedem Chalidowem, legendą polskiego MMA. Wiemy już, kto wygrał.

Gala KSW Epic z okazji 20-lecia federacji w Arenie Gliwice

Ah, co to były za emocje! W sobotni wieczór Arena Gliwice szczelnie wypełniła się kibicami. W powietrzu dało się wyczuć rosnące napięcie. Miłośnicy sztuk walki z niecierpliwością czekali, aż ich ulubieni sportowcy wyjdą na ring.

Fani zgromadzeni na hali zobaczyli 11 fascynujących pojedynków, w tym jeden najbardziej wyczekiwany. Z okazji 20-lecia istnienia federacji Konfrontacji Sztuk Walki (KSW) na ringu zmierzyli się Tomasz Adamek i Mamed Chalidow. Obaj sportowcy to legendy w swoich kategoriach.

Legendy sztuk walki w Polsce - Tomasz Adamek i Mamed Chalidow

Tomasz Adamek to jeden z najlepszych polskich bokserów w historii. Pochodzący z Żywca pięściarz zdobył mistrzostwo świata federacji IBF i IBO w wadze junior ciężkiej. Był też mistrzem świata federacji WBC w wadze półciężkiej. Jego bilans walk zawodowych to 54 zwycięstwa - w tym 32 przez nokauty - oraz 6 porażek. Dziś ma 47 lat, a ostatni pojedynek w ringu stoczył niespełna sześć lat temu.

Z kolei Mamed Chalidow to urodzony w Czeczeni sportowiec, który okrył się sławą za sprawą mieszanych sztuk walki. Od niemal 20 lat walczy w federacji KSW, w latach 2009-2011 był międzynarodowym mistrzem KSW w wadze półciężkiej. W trakcie kariery stoczył 47 walk, z czego 37 wygrał - 17 przez nokauty, a 16 przez poddania.

Przebieg walki Adamek kontra Chalidow

Trudno było przewidzieć zawczasu wynik walki. Pojedynek legend przewidziano w formule bokserskiej w oktagonie na dystansie sześciu rund. Teoretycznie miało to faworyzować Adamka, choć z drugiej strony jego kilkuletnia przerwa od walk - w porównaniu do aktywnego i młodszego Chalidowa - mogła stanowić sporą przeszkodę na drodze do wygranej.

Pierwsze dwie rundy były bardzo wyrównane. Ku zaskoczeniu kibiców, to Chalidow radził sobie lepiej, choć jego doświadczenie w boksie jest niemal zerowe. Jednak w pewnym momencie chyba się zapomniał i obalił Adamka, na co błyskawicznie zareagował sędzia, odejmując punkt legendzie MMA.

Trzecia runda przyniosła nieoczekiwany finał. Starcie znacznie przyśpieszyło, emocje na Arenie Gliwice sięgnęły zenitu. Zawodnicy raz po raz atakowali, to było wspaniałe widowisko. Niestety, doszło do nieszczęścia - Mamed Chalidow doznał kontuzji prawej ręki. Po konsultacji z narożnikiem podjął decyzję o rezygnacji z dalszej walki. Tak też w starciu polskich legend sportów walki zwyciężył Tomasz "Góral" Adamek.

Zobacz zdjęcia z walki wieczoru Adamek - Chalidow podczas gali KSW Epic:

Wyniki pojedynków podczas gali KSW Epic

Karta walk podczas gali KSW Epic w Arenie Gliwice:

  • 98.9 kg: Mamed Chalidow - Tomasz Adamek - wygrał Adamek
  • 93 kg: Finał turnieju mistrzowskiego w wadze półciężkiej - Rafał Haratyk - Damian Piwowarczyk - wygrał Haratyk 
  • Waga open: Phil De Fries vs Josh Barnett - remis
  • 65.8 kg: Michał Królik - Vaclav Sivak - wygrał Sivak
  • 120.2 kg: Darko Stosić - Matheus Scheffel - wygrał Stosić
  • 93 kg: Rafał Haratyk - Marcin Wójcik - półfinał turnieju mistrzowskiego w wadze półciężkiej - wygrał Haratyk
  • 93 kg: Damian Piwowarczyk - Kleber Silva - półfinał turnieju mistrzowskiego w wadze półciężkiej - wygrał Piwowarczyk
  • 93 kg: Ivan Erslan - Bogdan Gnidko - wygrał Erslan
  • 82.1 kg: Konrad Rusiński - Muslim Tulshaew - wygrał Tulshaew
  • 70.3 kg: Piotr Kacprzak - Adam Brysz - wygrał Kacprzak