Półmetek prac na stacji kolejowej w Sławkowie

i

Autor: PKP PLK Półmetek prac na stacji kolejowej w Sławkowie

Stacja Sławków na półmetku przebudowy. Lepsze podróże do Sosnowca i Olkusza

2020-01-27 15:41

Będzie łatwiejsza podróż mieszkańców Zagłębia w kierunku Małopolski i Kielc. PKP Polskie Linie Kolejowe remontują linie 62 i 660 na odcinku Tunel-Bukowno-Sosnowiec Południowy. W ramach inwestycji prowadzone są prace na stacji Sławków. Ich zakończenie przewidziano na koniec tego roku.

Prace na stacji Sławków minęły półmetek. Pasażerowie wsiadają do pociągów z wyższego peronu i korzystają z nowej wiaty. Zmienia się drugi peron. Są nowe ławki, oświetlenie i nagłośnienie. Oznakowanie i gabloty z rozkładami jazdy zapewniają dobrą informację o kursujących pociągach.

Na stacji wymieniane są tory i sieć trakcyjna.

Przebudowa stacji Sławków realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększy komfort obsługi podróżnych. Sprawniejszy będzie przewóz towarów, także pomiędzy Azją a Europą, dzięki rewitalizacji wjazdu na bocznicę LHS (Linia Hutnicza Szerokotorowa).

W Sławkowie na linii LHS znajduje się Euroterminal, który zapewnia międzynarodowy przewóz towarów. 5 stycznia 2020 roku dojechał tu pierwszy towarowy pociąg z Chin. Inwestycja Polskich Linii Kolejowych pozytywnie wpłynie na wzrost konkurencyjności transportu kolejowego.

Kto to jest pozołdziorz? Znasz gwarę zagłębiowską? Sprawdź się

Pytanie 1 z 10
Co to jest Salabudka?