Powodzianie potrzebują naszej pomocy. Wielka woda zabrała im dorobek całego życia. Wielu z nich nie ma do czego wracać po przejściu fali powodziowej, a jeszcze wielu właśnie czeka na zbliżający się kataklizm. Niektórzy mieszkańcy zostali uwięzieni w swoich domach przez ogromne rozlewiska, a ci, którzy się ewakuowali nie mają środków do życia i zdani są na nasze dobre serce.
W środę i czwartek (18-19 września) redakcje należące do Grupy ZPR Media zbierają dary dla powodzian. Można je przynosić do jednej z 19 lokalnych redakcji Radia ESKA. Za transport darów odpowiada partner akcji – firma InPost.
Jeden z punktów zbiórki znajduje się w Sosnowcu przy ul. Modrzejowskiej 20 w Promenadzie.
Mieszkańcy Sosnowca przynieśli niezbędne rzeczy dla ofiar powodzi
Kilkaset litrów wody. Papier toaletowy. Ręczniki papierowe. Środki czystości. Nowa pościel i ręczniki. Sprzęt budowlany. To tylko kilka rzeczy przyniesionych przez mieszkańców Sosnowca na zbiórkę dla osób poszkodowanych przez powodzie w ostatnich dniach.
Zobacz zdjęcia
Z godziny na godzinę potrzebnych rzeczy przybywało. Po twarzach ludzi, jak i z ich wypowiedzi widać, że są tym wydarzeniem bardzo przejęci. Wśród osób zainteresowanych zbiórką, planujących ją wesprzeć usłyszeć mogliśmy różne historie związane z ich krewnymi mieszkającymi na terenach dotkniętymi tą tragedią.
W Sosnowcu wiele osób na sam widok zbiórki szło do sklepu po najpotrzebniejsze rzeczy. Dla osób poszkodowanych nawet najmniejsza dawka pomocy jest na wagę złota. Potrzebne przede wszystkim woda, i środki czystości. Zachęcamy do pomagania, wspierania zbiórek, dokładania się do przeróżnych akcji w całej Polsce. Każdy pewnie w takiej sytuacji liczyłby na pomoc, a dobro z reguły wraca.
KIEDY TRWA ZBIÓRKA
Zbiórka w lokalnych siedzibach Radia ESKA trwa dwa dni (pełna lista redakcji). Dary przyjmowane są:
- w środę 18 września w godz. 10-20,
- w czwartek 19 września w godz. 8-12.
Co zbieramy dla powodzian?
- woda butelkowana (zgrzewki),
- żywność: do prostego podawania i odgrzania z długą data przydatności (słoiki, zupy instant, konserwy, pasztety),
- mleko modyfikowane dla dzieci
- pieluchy dla dzieci (jednorazowe), mokre chusteczki,
- środki higieny osobistej (podpaski, podstawowe kosmetyki),
- środki czystości do sprzątania (rękawice gumowe, duże rękawice robocze, duże worki na śmieci, środki chemiczne, papier toaletowy, ręczniki papierowe),
- nowe koce, poduszki, pościele, śpiwory,
- naładowane powerbanki, latarki, baterie,
- kubki papierowe, sztućce i talerze jednorazowe (plastykowe i papierowe)
- gruba folia budowlana.
Wszystkie przedmioty zostaną przetransportowane w piątek przez InPost bezpośrednio do zalanych miejscowości na południu kraju. Trafią do sztabów kryzysowych, które rozdzielą je pomiędzy potrzebujących.
Współpraca: Natalia JurczykMaciej Twaróg