Zatrzymany mężczyzna podziękował komendantowi KWP w Katowicach

i

Autor: Policja Śląska

Kryminalne

Śląskie: został zatrzymany przez policję. Wysłał komendantowi.... podziękowania

Takie rzeczy nie zdarzają się codziennie. Ludzie zatrzymani przez policję zwykle wyklinają ją i obrażają - najczęściej w głowie, ale bywa, że myśli wymkną się im na głos. Mało jest ludzi, którzy w takich momentach myślą o zachowaniu mundurowych ciepło. Mało, ale jeden się znalazł i przesłał wyrazy uznania komendantowi Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Został zatrzymany przez policjantów z Katowic. Podziękował komendantowi

Mężczyzna został zatrzymany w Warszawie przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. To właśnie ich zachowanie zrobiło ogromne wrażenie na zatrzymanym. W podziękowaniach, które przesłał komendantowi, podkreślił ich profesjonalizm i empatię.

Z zespołem tym przebywałem przez kilkanaście godzin (od godzin porannych do 19:00). Od momentu zatrzymania do chwili przekazania mnie do Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych byłem traktowany w sposób, który nie odbierał mi godności. Zwracano się do mnie w sposób kulturalny, bez żadnych oznak nadużywania władzy. Moja prośba o wodę czy potrzebę fizjologiczną była spełniana w miarę możliwości i dostępności. Nie było żadnych oznak złośliwości czy niestosownych uwag. Nie mówiąc oczywiście o przemocy. Jednocześnie (oczywiście nie znając ich) mam wrażenie, że realizowane były wymagane procedury. Krótko mówiąc nie była to dla mnie komfortowa sytuacja ale wyżej wymieniony zespół nie powodował zwiększenia mojego dyskomfortu - napisał mężczyzna w mailu do komendanta KWP w Katowicach.

Następnego dnia policjant i policjantka przewiozła mężczyznę do sosnowieckiej prokuratury i tam zostali zmienieni przez dwóch policjantów. Jak podkreślił zatrzymany, obie pary zachowywały się tak, jak należy.

Zapewne moja opinia i ocena pracy policjantów Pana Komendy niewiele dla Pana znaczy, jednak chciałem wyrazić swoje zdanie na temat pracy Pana podwładnych - oraz złożyć gratulacje stworzenia tak profesjonalnego zespołu. Bo tak jest po prostu z mojej strony przyzwoicie i uczciwie. Źle mówi każdy, kiedy dzieje się coś złego. A dobro mało kto dostrzega - dodał na końcu mejla zatrzymany mężczyzna.

Zatrzymany mężczyzna podziękował komendantowi KWP w Katowicach

i

Autor: Policja Śląska