Wydarzenia

Śląskie: Tragiczny wypadek motocyklisty. Dwukrotnie przywracano mu funkcje życiowe

W niedzielę 9 czerwca tuż przed południem doszło do tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego. Ratownicy bardzo długo walczyli o życie kierowcy motocykla. Niestety, nie udało się go uratować.

Do tragedii doszło w niedzielę, około 11:30 na ulicy Górniczej w Czechowicach-Dziedzicach, na wysokości osiedla "Kolonia". Doszło tam do wypadku z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Kierujący motocyklem 24-latek zdecydował się na wyprzedzanie w momencie, kiedy samochód osobowy skręcał w lewo. 

W dniu 9.06.2024 o godz. 11.26 zostaliśmy zadysponowani przez SKKM PSP w Bielsku Białej do wypadku z udziałem motocyklisty. Nasze zadania polegały udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy motocykliście oraz na zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca - relacjonują strażacy z OSP "Dziedzice" w Czechowicach Dziedzicach.

Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR z bazy HEMS w Krakowie oraz ratowników pogotowia. Na miejscu od razu podjęto reanimację. Poszkodowanemu motocykliście dwukrotnie w tym czasie przywracano funkcje życiowe - jak donosi portal bielskiedrogi.pl. Ze względu na ciężki stan zdecydowano o przetransportowaniu go karetką do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Niestety, życia 24-letniego motocyklisty nie udało się uratować.