Pyton tygrysi (Python molurus)

i

Autor: Flickr.com Gad ten jest jednym z największych gatunków pytonów na świecie. Nie jest trudny w hodowli, przez co jest częstym gościem w domowych terrariach. Dorosły wąż potrafi stwarzać zagrożenie dla człowieka, a w naturze dorasta do ponad 8 metrów długości i wagi prawie 200 kilogramów. W niewoli żyje maksymalnie 37 lat. Na wolności żywi się wszystkim, co uda mu się upolować, nawet młodymi antylopami.

Katowice

Śląskie: pyton tygrysi zaatakował kobietę. Interweniowały służby

W poniedziałek 10 czerwca pszczyńskie służby odebrały niecodzienne zgłoszenie. Jedną z mieszkanek Pawłowic ugryzł egzotyczny wąż.

Pyton tygrysi ukąsił kobietę. 41-latka trafiła do szpitala

Dramat rozegrał się w poniedziałek 10 czerwca w Pawłowicach koło Pszczyny. 41-latkę zaatakował pyton tygrysi. Kobieta usiłowała zdjąć węża z ręki, ale to nic nie dało. Gad ukąsił ją w dłoń i przedramię.

Na miejscu interweniowali strażacy z trzech jednostek - OSP Pawłowice, PSP Pszczyna i PSP Jastrzębie Zdrój. Przyjechały też policyjne patrole i zespół ratownictwa medycznego. Ratownicy opatrzyli rękę kobiety i przewieźli ją do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do zdarzenia doszło podczas karmienia. Pyton, który zaatakował 41-latkę, należy do jej brata, który prowadzi hodowlę węży.

„Weselny pyton”, „Miłość w Zakopanem” i inne. Jak dobrze znasz piosenki Sławomira?

Pytanie 1 z 10
„Miłość w Zakopanem”: Teraz już wszystko wiem / Bawiłem grubo się i w…
Czy to dobry pomysł, by mieć w domu kilka kotów i psów oraz inne zwierzęta?