Śląskie: Przystań w tyskich Paprocanach zniszczona. Chuligani odpalili tam race

i

Autor: UM Tychy Śląskie: Przystań w tyskich Paprocanach zniszczona. Chuligani odpalili tam race

Wydarzenia

Śląskie: Przystań w tyskich Paprocanach zniszczona. Chuligani odpalili tam race

Zabezpieczone nagrania z monitoringu i sprawa skierowana na policję. Do tego straty. To efekt racowiska, jakie sobie urządzili chuligani na przystani w tyskich Paprocanach. Są poszukiwani.

Chuligani zniszczyli przystań kajakową w Paprocanach

Kilka dni temu grupa kiboli przyszła na teren przystani kajakowej w Ośrodku Wypoczynkowym „Paprocany”. Będąc na miejscu chuligani odpalili race, żeby zrobić efektowne racowisko. Efektowne nie było, za to "efektywne" już tak. Z powodu ich "zabawy" przystań w wielu miejscach jest popalona i trzeba ją teraz naprawić. Wstępnie oszacowano straty, które wynoszą nie mniej niż 1 tys. złotych. 

Sprawcy racowiska są teraz poszukiwani przez policję, która otrzymała już nagrania z monitoringu. Miasto wierzy, że uda się to zrobić bardzo szybko. Jak przypomina portal noweinfo.pl, w przeszłości w podobnych przypadkach sprawców udawało się ująć. W październiku 2020 roku zniszczono lampy i drewnianą palisadę tarasu OW „Paprocany”. Poszukiwani sprawcy sami zgłosili się na policję. Na początku stycznia 2022 zniszczono tam natomiast toalety. Tu też sprawców szybko ujęto.