Śląscy policjanci otrzymali nowe radiowozy na mikołajki. Zastąpią one wysłużone już pojazdy

Do śląskiego garnizonu policji trafiły właśnie nowe pojazdy, które zastąpią te mocno wyeksploatowane przez mundurowych. Samochody zostały zakupione ze środków województwa.

Śląscy policjanci otrzymali nowe radiowozy w mikołajki
Autor: Policja Śląska/ Materiały prasowe

Śląscy policjanci otrzymali nowoczesne radiowozy

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zakupiła 32 radiowozy w nowym oznakowaniu z napędem hybrydowym. To samochody marki Suzuki S-Cross. Uroczyste przekazanie odbyło się 6 grudnia, czyli w mikołajki. Koszt zakupu jednego oznakowanego radiowozu to ponad 180 tys. złotych. 

Nowe samochody trafiły do jednostek w następujących miejscowościach:

  • Będzin,
  • Bielsko-Biała
  • Bieruń,
  • Chorzów,
  • Cieszyn,
  • Częstochowa,
  • Dąbrowa Górnicza,
  • Jaworzno
  • Katowice,
  • Lubliniec,
  • Myszków,
  • Racibórz,
  • Ruda Śląska,
  • Rybnik,
  • Siemianowice Śląskie,
  • Sosnowiec,
  • Tychy,
  • Zawiercie i
  • Żywiec.

12 z zakupionych radiowozów już jeździ po drogach naszego województwa, natomiast 20 kolejnych zostało przekazanych mundurowym właśnie 6 grudnia.