Policjanci okradali seniorów

i

Autor: Pixaby/ zdj. ilustracyjne

Wiadomości

Śląscy policjanci mieli okradać seniorów. Czeka ich marny los po wydaleniu ze służby

Policjanci z Gliwic mieli okradać starsze osoby. Afera wyszła na jaw przy okazji innej kradzieży, której dopuścili się mundurowi. Sprawę prowadzi Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Funkcjonariusze zostali zawieszeni.

Policjanci z Gliwic okradali seniorów? Trwa dochodzenie w sprawie

Policjanci z II komisariatu w Gliwicach mieli okradać starszych mieszkańców woj. śląskiego. Funkcjonariusze mieli to robić metodą „na policjanta”.

Jak informuje Polsat News, sprawa wyszła na jaw, przy okazji innej kradzieży. Miało do niej dojść, gdy policjanci dostarczali rodzinie rzeczy zmarłej w wypadku kobiety. Podczas przekazania bliskim depozytu, mundurowi mieli z niego wyciągnąć pewną kwotę pieniędzy.

Bliscy zmarłej powiadomili przełożonych funkcjonariusz o brakującej sumie w depozycie. Szefostwo zaczęło prześwietlać mundurowych z komisariatu II w Gliwicach. Okazało się, że sześciu z nich miało zajmować się  okradaniem starszych ludzi ze Śląska na spore sumy.

Gliwiccy policjanci zostali zawieszeni. Trwa postępowanie dyscyplinarne

Rzeczniczka śląskiej policji, Sabina Chyra-Giereś przekazała, że osoby zamieszane w okradanie starszych osób poniosły już konsekwencje.

Osoby te zostały już zawieszone w czynnościach służbowych. Wszczęto postępowanie dyscyplinarne i procedurę wydalenia ich ze służby. Nie chcemy, by takie osoby stały na straży prawa. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gliwicach — powiedziała w rozmowie z portalem Eska Sabina Chyra-Giereś.

Na ten moment śledczy ze względu na dobro śledztwa nie ujawniają szczegółów sprawy.

Testy do policji Multi Select 2023. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 10
Chętnie czytam czasopisma techniczne

Nadajesz się na policjanta? Pytania z testu psychologicznego do policji Multiselect 2023 - cz. II

Pytanie 1 z 21
Czy zdarzyło Ci się obwiniać kogoś o coś, o czym wiedziałeś że naprawdę sam popełniłeś?

Test Multiselect - pytania z testu psychologicznego do policji

Pytanie 1 z 16
Czasami śnię o rzeczach, o których nie wypada mówić