broń

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Gliwice. Mężczyzna chciał zwrócić okulary. Po odmowie zwrotu zagroził bronią pracownicom

Do zdarzenia doszło w centrum Gliwic. Mężczyzna chciał zwrócić w salonie optycznym okulary, które otrzymał z dofinansowania. Po kolejnej odmowie pracownic, mężczyzna postanowił zagrozić im bronią. O sprawie została zawiadomiona policja. Mężczyzna został zatrzymany kilka dni później.

Gliwice. Mężczyzna groził pracownicom optyka bronią

Pracownice jednego z salonów optycznych w Gliwicach wielokrotnie były nękane przez 55-letniego mężczyznę. Gliwiczanin domagał się przyjęcia zwrotów okularów, które otrzymał z dofinansowania. Pracownice sklepu niejednokrotnie odmawiały przyjęcia zwrotu. W końcu 26 stycznia po kolejnej odmowie, mężczyzna zagroził pracownicom pozbawieniem życia. W tym celu pokazał kobietom, że ma przy sobie broń.

Przestraszone pracownice salonu optycznego zgłosiły sprawę na policję. Służby rozpoczęły poszukiwanie podejrzanego, który zbiegł ze sklepu. Mundurowym udało się ustalić, że sprawca ma 55 lat i był już notowany przez policję.

W czwartek, 1 lutego podejrzany został zatrzymany przez policjanta, który rozpoznał go, wracając do domu  ze służby. Sierżant sztabowy Kamil Cieszkowski zauważył mężczyznę na skwerze przy ulicy Mikołowskiej w Gliwicach i zawiadomił dyżurnego. Policjant obezwładnił podejrzanego i odebrał mu broń, która okazała się atrapą.

Podejrzany został zatrzymany i przewieziony do aresztu policyjnego. 2 lutego mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa gróźb karalnych.