Samozbiory truskawek na Śląsku przyciągnęły prawdziwe tłumy. Będą kolejne tury

i

Autor: Photo Art Service Samozbiory truskawek na Śląsku przyciągnęły prawdziwe tłumy. Będą kolejne tury

Wydarzenia

Samozbiory truskawek na Śląsku przyciągnęły prawdziwe tłumy. Będą kolejne tury

Po raz drugi Manfred Skrzypczak zaprosił mieszkańców województwa śląskiego na samozbiory truskawek na jego gospodarstwie rolnym. I tak jak rok temu, tak i tym razem chętnych było więcej, niż miejsca na polu. Dlatego też wszystko zostało podzielone na tury. Pierwsza miała miejsce w czwartek, 23 maja.

Smozbiory truskawek 2024 w Księżym Lesie. Tłumy na polu

Rok temu, kiedy Manfred Skrzypczak organizował na swoim gospodarstwie rolnym samozbiory truskawek dla mieszkańców województwa śląskiego, nie przewidział że w tak krótkim czasie pojawi się tam aż tylu ludzi. Jak przyznał wtedy w rozmowie z mediami, trochę go te tłumy przerosły, dlatego też na kolejną edycję zapowiedział wprowadzenie pewnych zasad, dzięki czemu nieprzebrane tłumy nie będą sobie wzajemnie przeszkadzać w zbiorach. I zrobił to w prosty sposób. Wprowadził zapisy.

W czwartek, 23 maja, na jego gospodarstwie w Księżym Lesie w Zbrosławicach pojawiły się pierwsze około 200 osób, które wzięło udział w zbiorach truskawek, a co poniektórzy zwyczajnie sobie wyjadali je z krzaczka.

Zapisy, jak się dowiedzieliśmy od organizatora, ułatwiły całość dzięki czemu nikt nie bił się o truskawki. Zobaczcie zresztą sami, jak to wyglądało. 

Samozbiory truskawek 2024. Ilość miejsc ograniczona

Reszta zasad dotyczących samozbiorów truskawek się nie zmieniła. Wchodząc na pole można zjeść tyle, ile się chce, albo wynieść tyle truskawek, ile się zdoła, przy czym płaci się tylko za truskawki wyniesione w koszyku. Kilogram kosztuje 12 złotych

Osoby zainteresowane udziałem w samozbiorach, proszone są o rezerwację pod numerem 723 878 778 w godzinach od 18:00 do 20:00. Warto jednak się pospieszyć, ponieważ zainteresowanie jest ogromne, a pole ma swoje ograniczenia. Organizator samozbiorów przewiduje, że akcję będzie można organizować maksymalnie przez trzy tygodnie. Od poniedziałku do piątku samozbiory będą się odbywać w godz. 17-20, a w sobotę od 10 do 14. Niedziele będą dniem wolnym.