Ruda Śląska kradzież

i

Autor: KMP Ruda Śląska

"Kradzież stulecia"

Ruda Śląska: Ukradli zakupy razem z wózkiem. To nie był ich pierwszy raz

Kryminalni z Rudy Śląskiej zatrzymali małżeństwo, które ukradło w jednym z marketów towar wraz z wózkiem sklepowym. Policjanci dostali informacje, że ulicami Rudy szła para pchająca wózek na zakupy wypełniony artykułami spożywczymi. Szybkie ustalenia pozwoliły wytypować okradziony sklep i ustalić sprawców.

We wtorek, 28 marca 2023 r., detektywi z komisariatu I w Rudzie Śląskiej dostali cynk, że dzień wcześniej w dzielnicy widziano parę, która pchała sklepowy wózek wypełniony artykułami spożywczymi.

Kryminalni od razu sprawdzili pobliski market i na podstawie monitoringu wraz z pracownikiem potwierdzili, że doszło do kradzieży. Na nagraniu policjanci rozpoznali znane z wcześniejszych kradzieży małżeństwo.

Po przyjęciu oficjalnego zawiadomienia od przedstawiciela sklepu, stróże prawa pojechali po sprawców. Przed budynkiem, w którym mieszkają, stał wspomniany sklepowy wózek, a w mieszkaniu mundurowi znaleźli skradzioną ze sklepu żywność o wartości ponad 800 złotych.

Detektywi zatrzymali 36-letniego rudzianina i jego 34-letnią żonę, którzy nie pierwszy raz w ten sposób „robili zakupy”. Odzyskany towar trafił z powrotem do sklepu, a złodzieje usłyszeli zarzuty kradzieży. Teraz może im grozić nawet do 5 lat więzienia.