QUIZ o słodyczach z PRL. Jak dobrze pamiętasz smak bloku i kukułek?

i

Autor: Narodowe Archiwum Cyfrowe QUIZ o słodyczach z PRL. Jak dobrze pamiętasz smak bloku i kukułek?

Rozrywka

QUIZ o słodyczach z PRL. To były najlepsze smakołyki naszego dzieciństwa. Pamiętasz wszystkie?

Słodycze w PRL to był często towar deficytowy. Ale od czego były nasze mamy, które dosłownie robiły coś z niczego! Oczywiście w domach pojawiały się słodycze ze sklepu, a prawdziwym rarytasem były paczki wysyłane przez rodzinę z Niemiec. Wtedy każde dziecko rządziło na podwórku i w szkole. Ten QUIZ przypomni ci smaki dzieciństwa.

QUIZ Jak dobrze pamiętasz słodycze PRL?

W czasach PRL dostęp do nawet podstawowych produktów był utrudniony. Nie dziwi więc, że i słodycze często stanowiły towar deficytowy, a te, które były, w dużej części wynikały z kreatywnego dysponowania produktami w domowej spiżarce. Takich przykładów jest wiele, bowiem bardzo często nasi rodzice - a przede wszystkim mamy, robiły coś z niczego. Czy było to rewelacyjnie pyszne? Na ten temat dzisiaj mogą być różne opinie. Nie zmienia to faktu, że słodycze domowej roboty pamiętamy do dziś. Czy dobrze, czy źle to już zupełnie inna kwestia. 

W tamtym czasie nie mieliśmy również dostępu do wielu zagranicznych marek produkujących słodycze. Zjedzenie czekolady Milka czy zwłaszcza Nussbeisser było możliwe tylko dzięki rodzinie mieszkającej w Niemczech, od której dostaliśmy paczkę ze słodyczami. Dlatego tym bardziej docenialiśmy i tęsknym okiem patrzyliśmy a naszą zachodnią granicę, na co dzień zadowalając się polskimi, nie zawsze dostępnymi słodyczami i wyrobami czekoladopodobnymi. Ten QUIZ o słodyczach PRL przypomni ci wiele smaków z tamtych czasów. 

QUIZ o słodyczach z PRL. Jak dobrze pamiętasz smak bloku i kukułek?

Pytanie 1 z 12
To może być bardzo proste pytanie: te cukierki produkowano w Siemianowicach Śląskich.