Rozbito grupę zajmującą się wprowadzaniem nielegalnych substancji na rynek
Pod koniec grudnia 2022 roku policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość pseudokibiców z komendy wojewódzkiej wpadli na trop 11-osobowej grupy przestępczej, która z przemytu granicznego, jak również wytwarzania oraz wprowadzania na rynek środków odurzających i substancji psychotropowych, uczyniła sobie stałe źródło dochodów.
Produkowana przez nich m.in. amfetamina oraz „ulepszana” substancją chemiczną marihuana rozprowadzane były nie tylko na terenie Śląska, ale i w całym kraju.
Grupa przestępcza rozpoczęła swoją działalność w czerwcu 2020 roku. Prowadzone pod nadzorem sosnowieckiej prokuratury śledztwo wykazało, że w czasie działalności grupy, jej członkowie wyprodukowali blisko 400 kilogramów amfetaminy. Na polski rynek, oprócz "białego proszku", trafiały również: marihuana, mefedron i tabletki ecstasy.
Kibice Zagłębia Sosnowiec produkowali narkotyki
Zobacz zdjęcia
Na czele gangu stał 28-letni mieszkaniec Zagłębia
- Policjanci zatrzymali łącznie 10 mężczyzn w wieku od 28 do 39 lat i 27-letnią kobietę, którzy należeli do grupy przestępczej. Na czele narkotykowego gangu stał 28-latek z Zagłębia, który oprócz zarzutów za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, odpowie również za wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków, podobnie jak jego wspólnicy - czytamy w komunikacie policji.
5 innych członków grupy w wieku od 27 do 33 lat usłyszało zarzut posiadania i wprowadzania na rynek znacznych ilości narkotyków, a pozostali w wieku od od 31 do 33 lat odpowiedzą za handel zabronionymi substancjami.
Policjanci z komendy wojewódzkiej zatrzymali łącznie 14 osób
Dzięki ustaleniom policji, zatrzymano także 3 osoby niezwiązane z gangiem. 46-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni w wieku 31 43 lat usłyszeli zarzuty związane ze sprzedażą narkotyków, posiadaniem ich znacznej ilości oraz wytwarzaniem substancji psychotropowych.
Na wniosek prokuratora Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, decyzją sądu, wobec 10 członków zorganizowanej szajki zastosowany został najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Jedną osobę objęto policyjnym dozorem, podobnie jak 3 pozostałe, które nie były członkami zorganizowanej grupy przestępczej.