Bieg po NOwe Życie

i

Autor: mat.prasowe

Przed nami 16. Bieg po Nowe Życie. Kiedy odbędzie się to wydarzenie?

2020-01-14 10:32 Materiał sponsorowany

Znamy dokładną datę 16.Biegu po Nowe Życie. To wyjątkowa inicjatywa, która ma na celu promowanie zachowań protrasnplantologicznych. To projekt społeczny na rzecz promocji działań prozdrowotnych, edukacji oraz zwiększaniu wiedzy i świadomości na temat transplantacji.

Bieg po Nowe Życie to jedna z najważniejszych kampanii społecznych w naszym kraju. Co roku w akcję angażują się znane osoby, aktorzy, sportowcy czy dziennikarze. Wydarzenie ma na celu zwiększanie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat transplantologii, czyli przeszczepu organów. Są to zabiegi, które bardzo często ratują ludzkie życie. Tegoroczna, 16. już edycja Biegu po Nowe Życie odbędzie się 18 kwietnia w Wiśle.

Uczestnicy wydarzenia spotkają się na rynku w Wiślę, żeby razem z osobami po przeszczepach przejść w wyjątkowym marszu Nordic Walking. Akcja swoim zasięgiem obejmuje tak naprawdę cały kraj i z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników i ludzi, którzy chcą aktywnie włączyć się w kampanię prozdrowotną i proedukacyjną.

Ruszył informator transplontologia.info. Wszystko, co trzeba wiedzieć o transplantologii

Pod koniec zeszłego roku ukazał się pierwszy numer Informatora transplantologia.info, wydawnictwa elektronicznego Biegu po Nowe Życie i portalu www.transplantologia.info, w którym publikowane są informacje dotyczące polskiej medycyny transplantacyjnej. Pierwszy z numerów obalał mity jak również poruszał najczęściej pojawiające się pytania o przeszczepie narządów. W najnowszym numerze możemy przeczytać o pionierskich zabiegach, uznanych metodach leczenie czy też o historii polskiej transplantologii. Więcej informacji TUTAJ