Przebudowa wiadukt kolejowego w Bytomiu. Od 15 czerwca zmiana organizacji ruchu

i

Autor: Google Street View

Kryminalne

Przebudowa wiadukt kolejowego w Bytomiu. Od 15 czerwca zmiana organizacji ruchu

Przez miesiąc od soboty 15 czerwca potrwają prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego w rejonie skrzyżowania ul. Jagiellońskiej, Karola Miarki i placu Wolskiego w Bytomiu. Wprowadzone zostaną objazdy.

Utrudnienia pod wiaduktem w rejonie pl. Wolskiego

Od soboty 15 czerwca prace przeprowadzane w ramach przebudowy wiaduktu kolejowego w Bytomiu zostaną rozszerzone. Wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu pod wiaduktem w rejonie pl. Wolskiego. Prawy pas ruchu pod wiaduktem w stroje Szombierek zostanie wyłączony z ruchu. Prace potrwają około miesiąca. Po ich zakończeniu zawężona zostanie jezdnia po wschodniej stronie obiektu.

Dla kierujących oznacza to, że jadąc pod wiaduktem w stronę Szombierek, będą musieli korzystać ze środkowego pasa ruchu (na torowisku), a natomiast kierowcy jadący z centrum w kierunku Łagiewnik będą musieli omijać wiadukt i skorzystać z objazdów.

Objazdy w kierunku Łagiewnik:

  • I trasa: od strony Placu Wolskiego, następującymi ulicami: Miarki – Chorzowską – Starochorzowską – Krzyżową;
  • II trasa: od strony skrzyżowania ulic Jagiellońskiej – Plac Wolskiego, następującymi ulicami: Jagiellońską – Placem Wolskiego – Powstańców Warszawskich – Moniuszki – Miarki – Chorzowską – Starochorzowską – Krzyżową;
  • III trasa: od strony skrzyżowania ulic Jagiellońskiej – Moniuszki, następującymi ulicami: Jagiellońską – Moniuszki – Miarki – Chorzowską – Starochorzowską – Krzyżową.

Utrudnienia na ul. Jagiellońskiej

Od soboty 15 czerwca kierujący mogą również spodziewać się utrudnień na ul. Jagiellońskiej. Jeden pas ruchu zostanie wyłączony, a pojazdy będą mogły poruszać się skrajnym prawym pasem w kierunku Placu Wolskiego i jednym pasem na prost w kierunku Szombierek.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z przebudową wiaduktu ZTM wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym czasie. Od 15 czerwca autobusy linii 92 i 201 będą kursować na zmienionych trasach.

Autobus linii 92 w kierunku Chorzowa nie będzie obsługiwał przystanków: Bytom Łagiewnicka, Łagiewniki Gojny [nż] oraz Łagiewniki Szyby Rycerskie [nż]. W zamian zatrzymywać się będzie na przystankach: Bytom Teatr Tańca-Rozbark, Bytom Arki Bożka i Łagiewniki Boisko. Trasa w kierunku Zabrza nie ulegnie zmianie.

Trasa linii 201 ulegnie skróceniu w obu kierunkach. Autobus nie będzie zatrzymał się na przystankach Bytom Powstańców Warszawskich i Bytom Dworzec. Tymczasowym przystankiem końcowym zostanie Szombierki Szyb Krystyna przy ulicy dojazdowej do Szybu „Krystyna” w pobliżu Parku Handlowego. Dodatkowo linia obsługiwać będzie przystanek Bytom Zamłynie w obu kierunkach.

Szczegółowe rozkłady jazdy i godziny odjazdów można sprawdzić na stronie internetowej ZTM.

Arcytrudny quiz muzyczny. Czy rozpoznasz wykonawcę po tytule piosenki?

Pytanie 1 z 10
"Free Fallin" śpiewał...
Listen on Spreaker.