Nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Godowie

i

Autor: KMP Wodzisław Śląski

Kryminalne

Potężna eksplozja w Godowie! Nieznani sprawcy wysadzili bankomat

W środku nocy nieznani sprawcy wysadzili bankomat na ul. 1 Maja w Godowie, zlokalizowany tuż przed wejściem do siedziby lokalnego banku. Złodziejom udało się też dostać do środka placówki. Policja na razie nie informuje, ile pieniędzy zostało skradzionych.

W środę 29 maja przez godz. 3 dyżurny wodzisławskiej policji odebrał zgłoszenie o włamaniu do bankomatu i placówki bankowej. Chodziło o siedzibę lokalnego banku przy ul. 1 Maja. W tym samym budynku mieści się Urząd Gminy Godów. Służby powiadomiła agencja ochrony.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że sprawcy wysadzili obudowę bankomatu i ukradli kasetki z gotówką. Jak donosi Radio 90, siła eksplozji była tak duża, że "wyrwane zostały okna i drzwi, pomieszczenie jest całkowicie zniszczone wewnątrz, nadaje się do generalnego remontu". Złodzieje splądrowali też wnętrze placówki bankowej.

Na miejscu cały czas trwają intensywne czynności śledczych. Na chwilę obecną policja nie informuje, ile pieniędzy zostało skradzionych. Ma jednak ważny apel do mieszkańców. 

Apelujemy do mieszkańców o powiadamianie służb w przypadku niepokojących sygnałów w rejonie bankomatów lub placówek bankowych - mówi Małgorzata Koniarska, rzecznik wodzisławskiej komendy.