Browar Wrężel zostanie zamknięty

i

Autor: Google Maps

Wiadomości

Popularny browar z województwa śląskiego w stanie likwidacji. "Nadszedł trudny moment"

W powiecie żywieckim przez dziesięć lat nieprzerwanie działał browar Wrężel, który produkował głównie piwa rzemieślnicze. Niestety jego właściciel nie poradził sobie z kryzysem ekonomicznym i ogłosił stan likwidacji. - Nadszedł dla nas trudny moment - poinformowali w mediach społecznościowych.

Kiedy zamknięcie browaru Wrężel?

Browar Wrężel, funkcjonował na polskim rynku od 2014 roku. Najbardziej znany był przede wszystkim na Podbeskidziu - skąd też pochodzi. Browar mieści się w miejscowości Zarzecze (pow. żywiecki). Choć pierwsze plotki o zamknięciu browaru pojawiły się już we wrześniu, to dopiero 7 października na profilu spółki w mediach społecznościowych pojawił się post, w którym ogłoszono decyzję o postawieniu firmy w stan likwidacji.

Po 10 wspaniałych latach działalności, pełnych pasji, wyzwań i niezliczonych chwil spędzonych przy naszym piwie, nadszedł dla nas trudny moment. Z uwagi na obecną, skomplikowaną sytuację ekonomiczną oraz brak perspektyw na dalszy rozwój, podjęliśmy bolesną decyzję o postawieniu firmy w stan likwidacji - napisano.

Warto wspomnieć o tym, że choć browar został założony przez Adriana Kukułę, to jego nazwa pochodzi od nazwiska głównego inwestora - Piotra Wrężla, który był jej głównym akcjonariuszem.

Pod postem wylała się lawina komentarzy. Internauci żałują, że firma ogłosiła swoje zamknięcie. - "Szczególnie torfowe RIS'y zapadły w pamięć. Szkoda browaru", "Szkoda... Mam Wasze szkło, otwieracze i sporo wspomnień z degustacji jeszcze z czasów starych etykiet. Wypadałoby zrobić zapas Misia Wojtka..." - czytamy w komentarzach

Browar Wrężel w likwidacji

Pod postem, w którym ogłoszono zamknięcie browaru, internauci często wypominali wątek wyprzedaży akcji browaru. W odpowiedzi na na profilu pojawił się komunikat podpisany przez prezesa Adriana Kukułę, w którym spółka wyjaśnia okoliczności, które przyczyniły się do tej trudnej decyzji.

Głównym powodem są problemy w uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz niekorzystna dla browaru decyzja Wód Polskich o naliczaniu podatku od nieistniejącej hali. Oprócz tego wystąpiły kłopoty w obsłudze spółki przez Dom Maklerski. Na trudną sytuację firmy złożyły się też czynniki zewnętrzne – sieci handlowe w sezonie letnim postawiły na produkty koncernowe. Negatywny wpływ na sprzedaż miało również zaostrzenie kwestii reklamy alkoholu, w tym piwa, co ograniczyło zasięgi treści marketingowych.

Jednak w treści komunikatu zaznaczono, że dzięki likwidacji możliwe będzie "spieniężenie majątku spółki oraz zaspokojenie wszelkich roszczeń finansowych Akcjonariuszy".

QUIZ. Test dla prawdziwego piwosza! Z jakiego kraju pochodzi ten browar?

Pytanie 1 z 10
Browar Corona pochodzi z: