Wiadomości

Popularną na Śląsku lodziarnia działa już w Zabrzu. Tego smaku zazdroszczą inne lodziarnie

Przy ulicy Heweliusza w Zabrzu powstała nowa lodziarnia. Lokal należy do znanej sieci z lodami rzemieślniczymi. Jako pierwsze "Na Zimno" zostało otwarte w 2022 roku w Tarnowskich Górach. Przepisy na lody zostały oparte na włoskich recepturach.

Nowa lodziarnia w Zabrzu. Serwuje lody rzemieślnicze

W sobotę, 6 kwietnia przy ulicy Heweliusza otwarła się nowa lodziarnia. Budynek, w którym przez długi czas serwowano z fast-food, otwarto lokal "Na Zimno". Ta sieć lodziarni na Śląsku słynie z lodów rzemieślniczych produkowanych własnoręcznie przez właściciela - Adama Pęczka. Lodziarnia "Na Zimno" jako pierwsza została otwarta przy ulicy Piastowskiej w Tarnowskich Górach w 2022 roku.

Właściciel zdradził nam, że do produkcji wykorzystywane są składniki najwyższej jakości. Na przykład receptura lodów pistacjowych została zaczerpnięta we Włoszech, a czekolada mleczna sprowadzana jest z Belgii.

W nowej lodziarni można spróbować kilka standardowych smaków, czyli: pistacji, czekolady mlecznej, truskawki oraz wiejskiej śmietanki oraz codziennie innych nowych smaków, np. białej czekolady, solonego karmelu, kokosu i wielu innych. Oprócz tego w lokalu można napić się dobrej kawy i wziąć na wynos kilka rodzajów słodkich kremów.

Za jedną porcję lodów trzeba zapłacić 8 zł, za dwie - 15 zł, a za trzy 21 zł. Lokal przy ulicy Heweliusza 2 jest czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10-20.00.

Zobaczcie zdjęcia nowej lodziarni.