Wiadomości

Policjanci bezpiecznie przeprowadzili łabędzią rodzinę do Brynicy

Policjanci z Piekar Śląskich dostali niecodzienne wezwanie. Pokazali, że mają wielka serca i stanęli na wysokości zadania. Chodziło o bezpieczną eskortę łabędzi z młodymi pisklętami. Łabędzia rodzinka zapuściła się zbyt daleko w miasto i nie mogła wrócić do rzeki.

To była policyjna akcja, która na długo pozostanie w pamięci mieszkańców. W Piekarach Śląskich w weekend wiele się działo i za sprawą corocznej pielgrzymki mężczyzn policjanci byli zaangażowani w zabezpieczenie ogromnego terenu. Mimo to znaleźli czas na niecodzienną interwencję, za którą otrzymali zasłużone brawa i gratulacje.

Rodzina łabędzia ocalona przez policjantów

Policjanci dostali prośbę o zaopiekowanie się dwoma łabędziami i piątką ich piskląt. Ptaki zapuściły się w miasto i nie mogły wrócić do rzeki. Do pokonania miały kilkaset metrów po uczęszczanych alejkach, wzdłuż sklepów oraz przez ruchliwe jezdnie. 

Policjantki i policjanci nie zastanawiali się zbyt długo i chętnie przystąpili do akcji.

Zobaczcie zdjęcia

Pięknie dziękuję. W Piekarach Śląskich dzisiaj było gorko i gorąco. Pielgrzymka mężczyzn, impreza na Kopcu. Ruch jak w ulu. A te łabądki i opieka nad nimi pokazały jak ważne jest życie, troska, miłość i rodzina - zachwyca się jedna z osób komentujących akcję policji.

Łabędzie bezpiecznie dotarły do rzeki Brynicy. Będą mogły teraz spokojnie wychowywać swoje pisklęta.

Jest jednak obawa, że skoro raz się udało bezpiecznie przejść tak długą drogę, będą chciały częściej korzystać z pomocy policji.