Próbował wyrywać kobiety przez internet sposobem na popularnego księdza z Rybnika. Został zatrzymany

i

Autor: Archiwum/Facebook, ks. Adrian Chojnicki Próbował wyrywać kobiety przez internet sposobem na popularnego księdza z Rybnika. Został zatrzymany

Wydarzenia

Podrywał dziewczyny udają księdza z Rybnika. "Szukam niewiasty do rozgrzeszenia"

Popularny tiktoter Padre Adriano z Rybnika, czyli ksiądz Adrian Chojnicki pod koniec ubiegłego roku złożył na policji zawiadomienie dotyczące tego, że ktoś podszywał się pod niego na portalach randkowych. Po pół roku od zgłoszenia policjanci namierzyli mężczyznę, który się pod niego podszywał.

Padre Adriano na Tinderze? To była fałszywka

Ksiądz Adrian Chojnicki to jeden z najpopularniejszych księży nie tylko na Śląsku, ale i w Polsce. Wszystko za sprawą jego konta na TikToku. Padre Adriano pokazuje bardzo młodzieżowe i fajne podejście do kwestii wiary, kontaktów z nastolatkami i parafianami, a także przekazuje wiedzę w bardzo przystępny dla odbiorcy sposób. Jego profil śledzi obecnie blisko 100 tysięcy użytkowników, a ta liczba stale rośnie. 

Popularny ksiądz szybko przekonał się też, że sława w Internecie ma nie tylko blaski, ale i cienie. Pod koniec ubiegłego roku na kilku portalach randkowych, w tym Tinderze i Badoo, pojawiły się "jego" profile randkowe. Ktoś pozakładał fałszywe konta z jego wizerunkiem, na jednym z nich pisząc: "Szukam niewiasty, którą będę mógł rozgrzeszyć."

Wizyta na komendzie i wsparcie od fanów

Padre Adriano nie pozostał na to obojętny. a swoim profilu poinformował, że to nie są jego konta, a następnie udał się na komendę policji w Rybniku. Ks. Adrian Chojnicki otrzymał też dużo wsparcia od internautów, którzy podkreślali, że prawda w końcu sama się obroni. I tak też się faktycznie stało. Po trwającym blisko pół roku śledztwie policja w końcu ustaliła, kto podszywał się pod księdza z Rybnika. Okazało się, że to 23-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego znajdującego się w województwie Dolnośląskim.

Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący podszywania się pod księdza i wykorzystania jego wizerunku na portalach internetowych, za co grozi mu do 8 lat więzienia. Akt oskarżenia w tej sprawie został już skierowany do Sądu Rejonowego w Rybniku.

Kto to powiedział: Wójt czy Ksiądz? Quiz dla największych wielbicieli serialu "Ranczo"

Pytanie 1 z 10
Kto to powiedział: Wójt czy Ksiądz? "Jak w promocji czy za darmo, to prędzej czy później trzeba będzie za to słono zapłacić"