Sanatorium w Ustroniu

i

Autor: Grupa American Heart of Poland

Piramidy na Śląsku

Piramida „Narcyz” z Ustronia przejdzie modernizację. Ruszyły prace nad rozbudową uzdrowiska

W Ustroniu rusza przebudowa kultowego budynku w kształcie piramidy. Sanatorium „Narcyz” przejdzie modernizację i gruntowny remont. To będzie najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce.

Inwestor Grupa American Heart of Poland rusza z modernizacją uzdrowiska w Ustroniu. Przebudowę przejdzie sanatorium „Narcyz”. Ten kultowy budynek w kształcie piramidy, nie jest jedynym, który zostanie odświeżony.

Piramidy w Ustroniu do przebudowy. Rusza modernizacja uzdrowiska

„Narcyz” jest jednym z budynków tworzących Uzdrowisko Ustroń. Tym samym pozostaje jednym z bardziej charakterystycznych obiektów sanatoryjnych. Kształt budynku to piramida, projektowali go architekci: Henryk Buszko, Aleksander Franta i Tadeusz Szewczyk.

Budynek swoje lata świetności datuje na wczesne lata 60. ubiegłego wieku. W sanatorium znajduje się prawie 200 miejsc noclegowych.

W Ustroniu powstaje najnowocześniejsze uzdrowisko

W trakcie modernizacji obiekt przejdzie: remont elewacji, środka budynku. Zmienione zostanie wyposażenie, a także pojawi się nowe wykończenie wnętrz. W ramach remontu przewidziano całkowitą wymianę instalacji sanitarnych i elektrycznych, a także przebudowę wentylacji, która zostanie poszerzona o funkcję chłodzenia.

Dzięki przebudowie, będzie to jeden z najbardziej komfortowych i nowoczesnych obiektów sanatoryjnych w Polsce, oferujący rozwiązania i urządzenia energooszczędne. Wymieniona zostanie także stolarka okienna. Całość zostanie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Jakie schorzenia leczy się w Ustroniu?

Ośrodek specjalizuje się w leczeniu oraz rehabilitacji schorzeń narządu ruchu, schorzeń kręgosłupa i stawów, chorób dróg oddechowych, chorób reumatycznych, rehabilitacji kobiet po mastektomii, rehabilitacji kardiologicznej po zawał.

Właścicielem Uzdrowiska Ustroń jest Grupa American Heart of Poland. Zaangażowani w budowę są: Projekt Plus Architekci (projektant), G2J Consulting (zarządzający projektem), SPEC BAU (generalny wykonawca robót).

„Narcyz” to drugi budynek sanatoryjny po „Równicy”, który przejdzie metamorfozę.

Aktualnie w uzdrowisku prowadzone są prace projektowe dotyczące planowanych modernizacji pozostałych obiektów sanatoryjnych, a także budowa nowych budynków kurortu. Wkrótce prace modernizacyjne przejdzie Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia. Do końca 2030 roku wybudowane mają zostać trzy nowe budynki w stylu „piramid” oraz dwa ich odwrócone odpowiedniki, tzw. „klinowce”.

ESKA Śląsk

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/